Tarih Kitapları

Osmanlı İmparatorluğu’nun Ekonomik ve Sosyal Tarihi – 1 PDF indir

Osmanlı İmparatorluğu’nun Ekonomik ve Sosyal Tarihi – 1 PDF indir, e-kitap sitemizde Osmanlı İmparatorluğu’nun Ekonomik ve Sosyal Tarihi – 1 kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Halil İnalcık tarafından kaleme alınan Osmanlı İmparatorluğu’nun Ekonomik ve Sosyal Tarihi – 1 kitabı 656 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Osmanlı İmparatorluğu’nun Ekonomik ve Sosyal Tarihi – 1 kitabını 9786052952382 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Osmanlı İmparatorluğu’nun Ekonomik ve Sosyal Tarihi – 1 kitap özeti, Osmanlı İmparatorluğu’nun Ekonomik ve Sosyal Tarihi – 1 pdf oku, Osmanlı İmparatorluğu’nun Ekonomik ve Sosyal Tarihi – 1 yandex, Halil İnalcık e-kitap pdf, Osmanlı İmparatorluğu’nun Ekonomik ve Sosyal Tarihi – 1 PDF Drive, Osmanlı İmparatorluğu’nun Ekonomik ve Sosyal Tarihi – 1 Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Osmanlı İmparatorluğu’nun Ekonomik ve Sosyal Tarihi – 1 PDF Oku

Osmanlı İmparatorluğu’nun Ekonomik ve Sosyal Tarihi – 1 Kısa Özet

Osmanlı İmparatorluğu’nun Ekonomik ve Sosyal Tarihi, Osmanlı tarihini dünya tarihinin ayrılmaz bir parçası haline getiren Halil İnalcık’ın, orijinali Cambridge University Press tarafından yayına giren eseridir.

Bu eser bunun yanı sıra, İkinci Dünya Savaşı’na dek siyasi ve askeri olaylardan ötesini sorgulamayan tarihçilik yaklaşımının, toplumsal ve ekonomik boyutların da katılarak zenginleşmesiyle değişen dünya tarihçiliğinin, Osmanlı tarihi bölümüne dair bir çalışma olarak düşünülüp kaleme alınmıştır. Bu çalışma, gelecek nesil tarihçiler için daha derinlemesine çalışmalar bekleyen yeni gündem maddelerini ve metodolojik emsallari de içerir. Bu ilk ciltte Halil İnacık’ın 1300-1600 döneminin sosyal ve ekonomik tarihine dair, esere de damgasını vuran yaklaşımının ana hatları çiziliyor. Osmanlı İmparatorluğu’nun Ekonomik ve Sosyal Tarihi’nin ikinci cildi 2018 senesinde okurlarla bir araya gelecektır.

Osmanlı İmparatorluğu’nun Ekonomik ve Sosyal Tarihi – 1 PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu