Tarih Kitapları

Osmanlı’da Derin Devlet ve 2. Abdülhamit PDF indir

Osmanlı’da Derin Devlet ve 2. Abdülhamit PDF indir, e-kitap sitemizde Osmanlı’da Derin Devlet ve 2. Abdülhamit kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Yavuz Bahadıroğlu tarafından kaleme alınan Osmanlı’da Derin Devlet ve 2. Abdülhamit kitabı 248 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Osmanlı’da Derin Devlet ve 2. Abdülhamit kitabını 9786059127394 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Osmanlı’da Derin Devlet ve 2. Abdülhamit kitap özeti, Osmanlı’da Derin Devlet ve 2. Abdülhamit pdf oku, Osmanlı’da Derin Devlet ve 2. Abdülhamit yandex, Yavuz Bahadıroğlu e-kitap pdf, Osmanlı’da Derin Devlet ve 2. Abdülhamit PDF Drive, Osmanlı’da Derin Devlet ve 2. Abdülhamit Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Osmanlı’da Derin Devlet ve 2. Abdülhamit PDF Oku

Osmanlı’da Derin Devlet ve 2. Abdülhamit Kısa Özet

Hafızamızdaki aşırı uçlardan biri Sultan II. Abdülhamit Han’dır! Herkes onu kendi siyasi tercihine göre yorumlamış, ‘Ulu Hakan’la ‘Kızıl Sultan’ arasına sıkıştırılıp, kavga odağına dönüştürülmüştür. Kuraldır: Her ‘ifrat’ kendi ‘tefrit’ini üretir!

İki tarafın, bilgi sahibi olmadan kanaat sahibi olmuş fanatikleriyle, tarihi gerçeklerin yalnızca işlerine yarayan bölümlerini alan tipleri, tarihi bireylerle olaylara salt tarih ilmi yönünden ulaşan dürüst tarihçiyi de husustan soğutmuşlar. Dolayısıyla gerçek Abdülhamit’le gerçek Vahdettin, tarihimizin diğer bazı ‘gerçek’leri gibi kaynayıp gitmiş…

*Son karar sizin* demiyorum çünkü hepimizin beynine yapışıp kesinleşmiş birtakım karar ve kanaatlerimiz var. Bundan dolayı son kararı yine tarihe bırakıyorum.
Hasbihalimizi, Sultan II. Abdülhamit’in *Tarih tekerrürdür* diyenlere verdiği bir yanıtla bitirelim: *Tarih değil, hatalar tekerrür ediyor*.

Osmanlı’da Derin Devlet ve 2. Abdülhamit PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu