PDF İndir

Otel İşletmelerinin Yönetimi PDF indir

Otel İşletmelerinin Yönetimi PDF indir, e-kitap sitemizde Otel İşletmelerinin Yönetimi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Orhan Batman tarafından kaleme alınan Otel İşletmelerinin Yönetimi kitabı 282 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Otel İşletmelerinin Yönetimi kitabını 9789758289769 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Otel İşletmelerinin Yönetimi kitap özeti, Otel İşletmelerinin Yönetimi pdf oku, Otel İşletmelerinin Yönetimi yandex, Orhan Batman e-kitap pdf, Otel İşletmelerinin Yönetimi PDF Drive, Otel İşletmelerinin Yönetimi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Otel İşletmelerinin Yönetimi PDF Oku

Otel İşletmelerinin Yönetimi Kısa Özet

Çalışma beş bölümden buluşmaktedir. Birinci bölümde giriş mahiyetinde turizm endüstrisinin genel yapısı ve bu yapı içinde otel işletmelerinin yeri görülmeye çalışılmıştır. İkinci bölümde otel işletmeciliği ve özellikleri, tarihsel gelişimi, dünya çapında ve Türkiye`deki sınıflandırılması, nitelikleri ele alınmıştır. Üçüncü bölümde otel işletmelerindeki yönetim süreci irdelenmeye çalışılmış, yönetim teorileri ve yönetim fonksiyonları otel işletmeleri yönünden incelenmiştir.

Dördüncü bölümde organizasyon kavramı üzerinde durulmuş, organizasyon ilkeleri, organizasyon yapısının düzenlenmesi, şekillendirilmesi ve organizasyon yapı türleri otel işletmeleri yönünden incelenmiştir. Beşinci ve son bölümde ise otel işletmelerinin organizasyon yapısı analiz edilerek, otel işletmelerini oluşturan bölümler ve bu bölümlerin, kısımların birbiriyle olan ilişkileri, fonksiyonları sıra sıra ele alınmıştır.

Ekler bölümünde bulunan organizasyon el kitapları ve organizasyon şemaları ile uygulamadan örnekler verilmeye çalışılmıştır. Yine ekler bölümünde otel işletmelerinin sınıflandırma çalışmalarında kullanılan puanlama formlarına yer verilmiştir.

Otel İşletmelerinin Yönetimi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu