Araştırma Kitapları

Otomasyon Üretim Sistemleri ve Bilgisayarla Tümleşik İmalat PDF indir

Otomasyon Üretim Sistemleri ve Bilgisayarla Tümleşik İmalat PDF indir, e-kitap sitemizde Otomasyon Üretim Sistemleri ve Bilgisayarla Tümleşik İmalat kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mikell P. Groover tarafından kaleme alınan Otomasyon Üretim Sistemleri ve Bilgisayarla Tümleşik İmalat kitabı 816 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Otomasyon Üretim Sistemleri ve Bilgisayarla Tümleşik İmalat kitabını 9786053205043 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Otomasyon Üretim Sistemleri ve Bilgisayarla Tümleşik İmalat kitap özeti, Otomasyon Üretim Sistemleri ve Bilgisayarla Tümleşik İmalat pdf oku, Otomasyon Üretim Sistemleri ve Bilgisayarla Tümleşik İmalat yandex, Mikell P. Groover e-kitap pdf, Otomasyon Üretim Sistemleri ve Bilgisayarla Tümleşik İmalat PDF Drive, Otomasyon Üretim Sistemleri ve Bilgisayarla Tümleşik İmalat Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Otomasyon Üretim Sistemleri ve Bilgisayarla Tümleşik İmalat PDF Oku

Otomasyon Üretim Sistemleri ve Bilgisayarla Tümleşik İmalat Kısa Özet

Günümüzde üretim sistemleri otomasyon ve bilgisayar desteği ile tamamen değişmiş ve ucuz işçiliğin getirdiği avantajlar ortadan kalkmıştır. Artık imalatın her aşamasında git gide git gide artan miktarda otomatik sistemler ve bilgisayar programlarını görmekteyiz. Robotlar, programlanabilir mantık denetleyicileri, koordinat ölçüm makinaları, otomatik güdümlü araçlar, otomatik depolama/geri çekme sistemleri ve yapay görme gibi modern otomatik teknolojiler fabrikalarda git gide daha fazla uygulanmaktadır. Artık yakın bir gelecekte hammaddeden nihai ürün elde edilinceye kadar var olan tüm süreçlerin otomatik ve programlanabilir bir halde tümleşik olarak gerçekleşeceği kabul edilmektedir.

Groover’ın Otomasyon, Üretim Sistemleri ve Bilgisayarla Tümleşik İmalat kitabı şimdilerde gerçekleşmekte olan ve yukarıdaki paragrafta tanımlanan değişimi anlamamıza yol gösterecek bir kitaptır. Üretim sistemlerinin sınıflandırılması, tanımları, yapıları, bileşenleri ve performans analizleri ile birlikte sistemlerde otomasyon ve bilgisayar uygulamaları kitapta yoğun olarak işlenmektedir. Kitapta bunun bunun yanında Yalın Üretim, Altı Sigma, Toplam Kalite Yönetimi gibi üretim iyileştirme, kalite ve yönetim felsefeleri de açıklanmaktadır. Bu çok yönlü kitap, uygun bir ders kitabında olması gereken her bölümün kendi içinde yeterli olması, örnekler, şekiller ve tablolar ile yazılı metnin daha rahat okunur ve anlaşılır hale getirilmesi ve bölüm sonu problemlerle desteklenmesi gibi özelliklere sahiptir.

Orijinal dili İngilizce olan kitabın dördüncü baskısından yapılan Türkçe çevirisinin yalnızca lisans ve yüksek lisans öğrencilerine değil, üretim sistemlerini ve bu sistemlerde kullanılan otomasyon ve diğer teknolojileri öğrenmek isteyen çalışan tüm teknik ve idari personele de katkı yapacağına inanıyoruz.

Otomasyon Üretim Sistemleri ve Bilgisayarla Tümleşik İmalat PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu