Psikoloji Kitapları

Öz Şefkat PDF indir

Öz Şefkat PDF indir, e-kitap sitemizde Öz Şefkat kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kristin Neff tarafından kaleme alınan Öz Şefkat kitabı 336 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Öz Şefkat kitabını 9786254434037 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Öz Şefkat kitap özeti, Öz Şefkat pdf oku, Öz Şefkat yandex, Kristin Neff e-kitap pdf, Öz Şefkat PDF Drive, Öz Şefkat Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Öz Şefkat PDF Oku

Öz Şefkat Kısa Özet

Dr. Kristin Neff ve diğer uzman psikologların seneler içinde yürüttüğü çok sayıda araştırma, başarısızlıkları ve kusurları karşısında kendilerine karşı şefkat gösterebilen bireylerin, kendilerini yargılayanlara göre çok daha huzur içinde yaşadıklarını ortaya koydu. Öz şefkatin sağladığı güvenlik ve özdeğer duyguları daha kararlıdır; bunun yanı sıra birinin kendisine özsaygısının düştüğü durumlarda öz şefkat kurtarıcı bir rol üstlenir. Bu kitap öz şefkatli olmanın ve kendinize, yakın bir dostunuza vereceğiniz özeni göstermenin neden bu kadar mühim olduğunu kuvvetli bir biçimde açıklıyor.

Bu çığır açan çalışma, hayat kalitenizi azaltan öz eleştiriyi nasıl bir kenara koyabileceğinizi ve sonunda kendinize karşı nasıl daha nazik olabileceğinizi öğretmeyi planlıyor. Öz şefkat hususunda dünyanın ileri gelen uzman kişilerından Dr. Neff’in güvenilir deneysel çalışmalar, kişisel hikâyeler ve bir miktar da mizahla desteklediği ilgi çekici ve kolay okunabilir kitabının, yaşamınızı değiştirme gücüne sahip olduğunu göreceksiniz.

Dr. Kristin Neff, Texas Üniversitesi’nde Eğitim Psikolojisi bölümünde ders vermesinin bunun yanında, öz şefkat incelemeleri bölgesindeki öncülerden biridir. Üniversite mezuniyetinin ardından Budizm’e ilgi duymuş ve öz şefkati bir branş olarak kabul ettirecek akademik çalışmalar yapmıştır. Birçok değişik ülkede öz şefkat eğitimleri vermeye sürdürmektedir.

Öz Şefkat PDF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu