Müzik Kitapları

Özgün Makamsal Piyano Etütleri PDF indir

Özgün Makamsal Piyano Etütleri PDF indir, e-kitap sitemizde Özgün Makamsal Piyano Etütleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Yüksel Pirgon tarafından kaleme alınan Özgün Makamsal Piyano Etütleri kitabı 27 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Özgün Makamsal Piyano Etütleri kitabını 9786258430714 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Özgün Makamsal Piyano Etütleri kitap özeti, Özgün Makamsal Piyano Etütleri pdf oku, Özgün Makamsal Piyano Etütleri yandex, Yüksel Pirgon e-kitap pdf, Özgün Makamsal Piyano Etütleri PDF Drive, Özgün Makamsal Piyano Etütleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Özgün Makamsal Piyano Etütleri PDF Oku

Özgün Makamsal Piyano Etütleri Kısa Özet

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün TBMM’nin açılış konuşmasında da açıkladıği gibi: *Ulusal, ince duyguları, düşünceleri anlatan, yüksek deyişleri, söyleyişleri toplamak, onları bir an önce genel son musiki kaidelerina göre işlemek gerekir. Lakin böylelikle Türk ulusal musikisi yükselebilir, evrensel musikide yerini alabilir.*

Buradan hareketle, Türk müziğinin evrensel müzik standartlarında var olabilmesi için; gerek ritmik, gerek melodik, gerekse armonik ulusal ve kültürel materyallerin evrensel nitelikte işlenmesi bi hayli mühimdir. Bu kitaptaki etütler bu bakış açısı ile, en fazla kullanılan beş makamdan, her makamdan ikişer tane olmak üzere toplam on tane üretilmiştir.

Etütler orta zorlukta olup, her etüt belli bir teknik davranışı pekiştirmek adına oluşturulmuş, hali hazırda kullanılan diğer etüt kitapları ile paralel veya farklı olarak kullanılması ve bu biçimde piyano eğitimi alan öğrencilerin belli bir teknik düzeye erişmesine yardımcı olması amaçlanmıştır.

Melodik unsurları bi hayli kuvvetli olan bu etütlerin, öğrenciler tarafından keyifle ve akıcı bir biçimde çalışılacağını umut ederek heyecanla, piyano eğitimcilerinin ve öğrencilerinin kullanımına sunarım.

Özgün Makamsal Piyano Etütleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu