Bilgisayar Kitapları

Pandemi Döneminde Sınanan Dijital Vatandaşlık PDF indir

Pandemi Döneminde Sınanan Dijital Vatandaşlık PDF indir, e-kitap sitemizde Pandemi Döneminde Sınanan Dijital Vatandaşlık kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Adile Aşkım Kurt tarafından kaleme alınan Pandemi Döneminde Sınanan Dijital Vatandaşlık kitabı 256 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Pandemi Döneminde Sınanan Dijital Vatandaşlık kitabını 9786051705026 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Pandemi Döneminde Sınanan Dijital Vatandaşlık kitap özeti, Pandemi Döneminde Sınanan Dijital Vatandaşlık pdf oku, Pandemi Döneminde Sınanan Dijital Vatandaşlık yandex, Adile Aşkım Kurt e-kitap pdf, Pandemi Döneminde Sınanan Dijital Vatandaşlık PDF Drive, Pandemi Döneminde Sınanan Dijital Vatandaşlık Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Pandemi Döneminde Sınanan Dijital Vatandaşlık PDF Oku

Pandemi Döneminde Sınanan Dijital Vatandaşlık Kısa Özet

Dijital vatandaşlık bireylerin teknoloji ile gelen yeni uygulamaları ve sosyal dönüşümleri anlamasını sağlayan bilgilerin tümü olarak adlandırılıyor. Dijital vatandaşlık yalnızca edinilmesi gereken bir bilgi değil, teknolojinin sürekli olarak gelişimi ile orantılı olarak, bireylerin de ömür boyu sürdürmeleri gereken bir pratik olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bağlamda dijital vatandaşlık, bireylerin sosyal yaşamın her alanında alakalı teknolojik uygulamalar için, uygun, sorumlu ve güçlendirilmiş bir yaklaşım geliştirme becerisini gerektirir. Alanyazında dijital vatandaşlığın tanımlanmasında ve kavramsal temellerinin ortaya konulmasında çeşitli yaklaşım ve sınıflandırmaların olduğu görülmektedir.

Dijital vatandaşlığın sivil yaşamla doğrusal olmayan bir ilişki içinde olan karmaşık ve çok boyutlu bir kavram olduğu üzerinde duran Choi (2016), dijital vatandaşlığı etik, medya ve bilgi okuryazarlığı, katılım ve eleştirel direnç olmak üzere dört boyut altında ele almaktadır. Ribble (2011), dijital vatandaşlığı dijital okuryazarlık, dijital sağlık, dijital ulaşım, dijital iletişim, dijital ticaret, dijital güvenlik, dijital etik, dijital hukuk ile dijital haklar ve sorumluluklar olmak üzere birbiriyle ilişkili dokuz boyut çerçevesinde ele almaktadır. Her iki yaklaşımda da dijital vatandaşlığı anlamaya ve açıklamaya yönelik birbiriyle örtüşen alt boyutlar yer almakta ve ayrı konu başlıkları gibi görünseler de birbirlerini tamamlamaktadırlar. Bu kitap kapsamı içinde Ribble tarafından ortaya konan dokuz dijital vatandaşlık boyutu pandemi sürecinde yaşanan deneyimlerle ele alınmıştır.

Pandemi Döneminde Sınanan Dijital Vatandaşlık PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu