Siyaset Kitapları

Para B*k Gibi PDF indir

Para B*k Gibi PDF indir, e-kitap sitemizde Para B*k Gibi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mete Gündoğan tarafından kaleme alınan Para B*k Gibi kitabı 176 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Para B*k Gibi kitabını 9786053114918 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Para B*k Gibi kitap özeti, Para B*k Gibi pdf oku, Para B*k Gibi yandex, Mete Gündoğan e-kitap pdf, Para B*k Gibi PDF Drive, Para B*k Gibi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Para B*k Gibi PDF Oku

Para B*k Gibi Kısa Özet

Paranın dışkıya benzetilmesi bi hayli enteresan bir analojidir. Eğer çok yer içerseniz çok olur. Az yer içerseniz az olur. Yiyip içme de sizin refah düzeynize bağlı bir durum. Sonuçta da dışkı ona göre olur. Bu durum sahip olduğunuz hayvanlar için, aslında bütün canlılar için geçerlidir.

Dışkı üretimini bir sindirim sistemi sonucu olarak görürseniz enteresan çıkarımlara da varabilirsiniz. Yeme içme çok ama dışkı üretimi yok! Burada sindirim sisteminde yahut sağlığınızda bir sorun var demektir. Tersi de doğrudur. Yeme içme az ama dışkı üretimi çok. Burada da sorun var demektir. Bu iki hal, var olmaması gereken hallerdir. Sistem sorununa tasvir eder.

Lakin ne olursa olsun sonuçta elde edilen şey bir dışkıdır. Kokusu mutlaka çıkar. Pistir. Kirdir. Temizlenmesi gerekir!

***

Mekke dönemi cahiliye sistemi bir avuç *seçilmiş* tarafından yönetilmekteydi. Sistem borca dayalıydı. Ellerindeki finansman imkânlarıyla bir biçimde herkesi kendilerine borçlandırmışlardı. Borçlu olanlar da sistemin köleleri haline dönüşmüşlerdi. Sistemin yöneticileri bunun yanı sıra dış bağlantılara da sahiptiler. Bu destekler Mekke panayırları üzerinden sağlanmaktaydı. Kureyş örgütü, pazarlarda kurulan ekonomik menfaat birliğini ustaca siyasal bir desteğe çevirmişti.

O dönem Kureyş örgütünün pozisyonu ne ise bugünkü küresel finans elitlerin pozisyonu da odur. Bugün Mekke dönemi cahiliye düzeni yeniden oluşturuldu. Bizler de bu cahiliye düzeninin içindeyiz. Bir bakıma mahkûmuz. Bu sistemde ölçü ve mizan öyle bir bozulmuş ki ne yaparsanız yapın hep bir avuç elitin çıkarına işliyor. Hz. Muhammed işte bu düzeni yıkmak için gelmişti ve yıktı. Lakin şimdilerde bizler bu düzene ve zulmüne, farklı gerekçelerle de olsa hep birlikte rıza gösteriyoruz.

Bugün yapılacak iş bu cahiliye düzenini yıkmaktır. Bunun geçmişte nasıl yapıldığını anlattık. Bugün de aynı biçimde yapılabilir. Yapılmaması için de hiçbir mazeretimiz yoktur.

Para B*k Gibi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu