Felsefe Kitapları

Paradoksun Kısa Tarihi PDF indir

Paradoksun Kısa Tarihi PDF indir, e-kitap sitemizde Paradoksun Kısa Tarihi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Roy Sorensen tarafından kaleme alınan Paradoksun Kısa Tarihi kitabı 320 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Paradoksun Kısa Tarihi kitabını 9786051718521 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Paradoksun Kısa Tarihi kitap özeti, Paradoksun Kısa Tarihi pdf oku, Paradoksun Kısa Tarihi yandex, Roy Sorensen e-kitap pdf, Paradoksun Kısa Tarihi PDF Drive, Paradoksun Kısa Tarihi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Paradoksun Kısa Tarihi PDF Oku

Paradoksun Kısa Tarihi Kısa Özet

Zamanın bir başlangıcı var mı? Hangisi önce geldi; tavuk mu, yumurta mı? Roy Sorensen paradoksların tarihini, eski Yunanlı filozoflardan ortaçağlara, oradan Aydınlanmaya ve yirminci-yüzyıla uzanarak, büyüleyici ve ufuk açıcı açıklamalarla sunuyor. Augustinus, *Tanrı dünyayı yaratmadan önce ne yapıyordu* diye sorduğunda, *Bu tür sorular soran insanlar için cehennemi hazırlıyordu* denmişti. Paradoksların Kısa Tarihi halk bilmecelerinden esinlenerek ilk metafiziksel sistemi oluşturan Anaksimandros’dan Lewis Carroll, Ludwig Wittgenstein ve W. V. Quine gibi düşünürlere kadar giden bir felsefe tarihidir.

*Paradokslar, büyük düşünürler tarafından yaratıldığından bu kitap bunun yanı sıra harika bir felsefeye giriş kitabı. Her düşünürün konuyu nasıl ele aldığını inceleyen Sorensen, Batı felsefesinin panoramasını çiziyor*

– New York Sun

*En kapsamlı paradokslar kitabı.*

– Library Thing Review

*Roy Sorensen paradoksal zihnimizin suyunu sıkıyor.*

– Richard Marshall, 3: Am Magazine

Paradoksun Kısa Tarihi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu