Siyaset Kitapları

Parasal İktisat PDF indir

Parasal İktisat PDF indir, e-kitap sitemizde Parasal İktisat kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Fatih Özatay tarafından kaleme alınan Parasal İktisat kitabı 688 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Parasal İktisat kitabını 9786054334629 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Parasal İktisat kitap özeti, Parasal İktisat pdf oku, Parasal İktisat yandex, Fatih Özatay e-kitap pdf, Parasal İktisat PDF Drive, Parasal İktisat Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Parasal İktisat PDF Oku

Parasal İktisat Kısa Özet

Ülkemizde okutulan yabancı kaynaklı kitaplarda, Türkiye gibi gelişmekte olan piyasa ekonomilerinin kendilerine has poblemleri ya hiç tartışılmıyor veya bunlara şöyle bir değinilip geçiliyor. Para politikası uygulamaları anlatılırken ve merkez bankalarının kurumsal özellikleri incelenirken, ağırlıklı olarak ABD Merkez Bankasının yahut Avrupa Merkez Bankasının uygulamaları ve kurumsal özellikleri üzerinde duruluyor; doğal olarak Türkiye’ye ilişkin veriler de yer almıyor.

Bu kitap, iktisat yazınında gelişmekte olan piyasa ekonomilerinin poblemlerina ilişkin yapılan katkıları da göz önünde bulunduruyor ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının uygulamalarına ve politikalarına özel bir önem veriyor. Hem parasal iktisadın hem de Türkiye’de olan bitenin bilinmesi yönünden Türkiye’nin makroekonomik verilerini gözler önüne çıkarıyor, bu veriler içindeki ilişkileri inceliyor ve o verilerin neden öyle oluştuklarını tartışıyor. Para politikasının para arzının değiştirilerek yürütüldüğü temel varsayımından yola çıkan parasal iktisat alanında yazılmış çoğu ders kitabının aksine, çağdaş merkez bankalarının para arzını değil de, kısa vadeli faiz haddini değiştirerek para politikasını yürüttükleri olgusunu özellikle vurguluyor.

Bu kitap, sizi bu alanda yeni bir yolculuğa davet ediyor.

Parasal İktisat PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu