Edebiyat Kitapları

Paris ve Londra’da Beş Parasız PDF indir

Paris ve Londra’da Beş Parasız PDF indir, e-kitap sitemizde Paris ve Londra’da Beş Parasız kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. George Orwell tarafından kaleme alınan Paris ve Londra’da Beş Parasız kitabı 160 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Paris ve Londra’da Beş Parasız kitabını 9786052447031 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Paris ve Londra’da Beş Parasız kitap özeti, Paris ve Londra’da Beş Parasız pdf oku, Paris ve Londra’da Beş Parasız yandex, George Orwell e-kitap pdf, Paris ve Londra’da Beş Parasız PDF Drive, Paris ve Londra’da Beş Parasız Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Paris ve Londra’da Beş Parasız PDF Oku

Paris ve Londra’da Beş Parasız Kısa Özet

“Ah ama dostum, yaşam yokuşunun inişleri, çıkışları! Sen Rus ordusunda yüzbaşı ol, sonra birden Devrim patlasın, meteliksiz kal. 1916 senesinde, Edouard 7 Oteli`nde bir hafta kalmıştım. 1920`de aynı otelde gece bekçiliğine başvurdum. Bekçilik ettim, mahzenden yukarıya şişe taşıdım, yerleri fırçaladım, bulaşıkçılık, hamallık, tuvaletçilik yaptım. Garsonlara bahşiş verirdim, garsonlardan bahşiş aldım.”
 

George Orwell’in gençlik dönemlerinde Paris ve Londra’da beş parasız sefalet içinde geçirdiği zamanlardan esinlenerek yazdığı düşünülen bu eser, sahici yoksulluğu insanın yüzüne vuruyor.

 Yatacak yer bulsa yiyecek bulamayan, kıyafetlerini rehin bırakan, yollarda yarı aç yarı tok dolaşarak güçsüzlere ayrılmış yatakhanelerde sabahlayan yazar, yoksullardan korkuyu da işler romanında.
 

“Yoksul halktan korku, usdışı bir korkudur. Zenginle yoksul içinde görünmeyen ve adeta iki ayrı ırktanmışlar, biri siyah, biri beyazmış gibi bir temel ayrım olduğu düşüncesine dayanmaktadır. Lakin gerçekte öyle bir ayrım yoktur. Zengin kitlesiyle yoksul kitlesi yalnızca gelirleriyle birbirinden ayrılır, başka hiçbir şeyle değil.”

Paris ve Londra’da Beş Parasız PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu