Roman Kitapları

Paris’in Delileri PDF indir

Paris’in Delileri PDF indir, e-kitap sitemizde Paris’in Delileri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Sevgi Türker Terlemez tarafından kaleme alınan Paris’in Delileri kitabı 154 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Paris’in Delileri kitabını 9786059245104 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Paris’in Delileri kitap özeti, Paris’in Delileri pdf oku, Paris’in Delileri yandex, Sevgi Türker Terlemez e-kitap pdf, Paris’in Delileri PDF Drive, Paris’in Delileri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Paris’in Delileri PDF Oku

Tüm değer ve gelişimlerin değiştiği Yakın Çağ’ı başlatan 1789 Devrimi’ne sahne olan Paris, bu kez Yirmi birinci Yüzyılın teknolojik, ekolojik, sosyal, kültürel ve bireysel değişim poblemleri ile gelenekleri içinde kalan bireylerin özgürce yaşamak için verdikleri savaşıma tanıklık eder. Paris’in Delileri, geleceklerini şimdiki zaman-geçmiş zaman; Fransa-Türkiye içinde geçen yolculuklarda arayan bu bireylerin her türlü evrensel ve bireysel duygularını yansıtır.

«Milyonlardan az, yüzlerden fazla ve kalabalıktılar. Başlangıca oranla daha da yiğittiler. Çözümsüz problemlerinin altında ezilip küçülürken yalnızlıkları içinde kaybolan insanlara yardım ettiler. Bunlardan iki tanesi kadındı. Tesadüf bu ya, meslekleri de kaderleri de isimleri de aynıydı… Çeşitli nedenlerle aynı ülkeden gelen (sürgün veya sığınmacı) iki erkekle birleştirdiler hayatlarını. Sevdiler, sevildiler. Her iki çift de kendince yaşadı sürgün yaşamını. Çocuk yapmaya, adam gibi yaşamaya paraları da olmadı, zamanları da.

Erkeklere ağır geldi sürgün yaşamı. Terk edip gittiler kadınları. ″Siz de gelirsiniz nasılsa, kendinize sorun etmeyin ,″ dediler. Hayata sürdü kadınlar. Yıllar geçti, saçları beyazladı, renkleri soldu, zayıfladılar, yine de çalıştılar. Biri bedenini ″insanlık hizmeti ″ için diyerek hekimlere bıraktı. Kısa bir süre sonra diğeri de gitti. Külleri, isteği üzerine, sevdiği adamın mezarına serpildi. Geriye yalnızca bir iki resim ve biraz da anı kaldı. ″İki deli… İkisi de gitti,″ dedi dostlarından biri. ″Üzülme biz buradayız!″ diye karşılık verdi bir diğeri olan.

″Mutluluğun resmini yapabilir misin?″ diye sordu şair ressama. ″Bana bir koyun çiz!″ dedi Küçük Prens havacıya. ″Bana bir göçmen çiz!″ dedi araştırmacı göç sorumlusuna. İnsanın mutluluğu, koyunun sandığı ve göçmenin yazgısı aynı kâğıda çizilir mi? diye soran olmadı.

Paris’in Delileri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu