Felsefe Kitapları

Parva Naturalia PDF indir

Parva Naturalia PDF indir, e-kitap sitemizde Parva Naturalia kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Aristoteles tarafından kaleme alınan Parva Naturalia kitabı 128 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Parva Naturalia kitabını 9786050207507 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Parva Naturalia kitap özeti, Parva Naturalia pdf oku, Parva Naturalia yandex, Aristoteles e-kitap pdf, Parva Naturalia PDF Drive, Parva Naturalia Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Parva Naturalia PDF Oku

Parva Naturalia Kısa Özet

Aristoteles, Antikçağ felsefesinin en ileri gelen filozofudur. Benzer du¨zeyde bir felsefeye İlkçağda yalnızca Platon’un erişebildiği kabul edilir. Antikçağa damgasını vurmuş olan Aristoteles, birden fazlalarına göre tu¨m çağların en bu¨yu¨k birkaç filozofundan biridir. Bilim ve felsefede onun başarmış olduklarıyla rekabet etme u¨midi besleyebilen insan rakamının bir elin parmaklarını geçmediği hemen herkes tarafından kabul edilir.

Aristoteles, mantık, doğabilimleri, metafizik, psikoloji, etik ve siyaset felsefesi gibi birden fazla alanda eser vermiştir. Aristoteles ku¨lliyatı olarak geçen, özgu¨n haliyle Grekçe 1462 sayfadan bir araya gelen eserler bu¨tu¨nu¨, derslerinin, kendisi veya öğrencileri tarafından tutulmuş notlarından meydana gelir.

Algı, hafıza, uyku, ru¨yalar, gençlik ve yaşlılık, solunum, yaşamın kısalığı ve uzunluğu gibi doğa bilimlerine ait bazı kısa yazılardan bir araya gelen ve Aristoteles’in bireysel gözlemleri ve mantık yasalarıyla sistematik bir biçimde açıklamalar yaptığı Parva Naturalia, Antikçağ du¨nyasında bu konulara bakış getiren ilk temel kaynak niteliğindedir.

Parva Naturalia PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu