Ekonomi Kitapları

Paylaşım Ekonomisi PDF indir

Paylaşım Ekonomisi PDF indir, e-kitap sitemizde Paylaşım Ekonomisi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Canan Ay tarafından kaleme alınan Paylaşım Ekonomisi kitabı 234 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Paylaşım Ekonomisi kitabını 9786058161429 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Paylaşım Ekonomisi kitap özeti, Paylaşım Ekonomisi pdf oku, Paylaşım Ekonomisi yandex, Canan Ay e-kitap pdf, Paylaşım Ekonomisi PDF Drive, Paylaşım Ekonomisi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Paylaşım Ekonomisi PDF Oku

Paylaşım Ekonomisi Kısa Özet

Adını daha çok AirBnb ve Uber ile duyduğumuz paylaşım ekonomisi, toplumsal hassaslık ve sürdürülebilirlik ekseninde gelişen bir kavramdır. Artan çevresel hassaslık, tüketicinin değişen tercihleri, israf zıtlığı, yeni nesil satın alma alışkanlıkları vb. nedenlerle, tüketime değişik bir boyut getirdiği de ifade edilebilir. Topluluk olarak hareket edebilen tüketicilerin birbirleri için değer ifade eden mal ve hizmetleri sundukları sanal platformların sayısı hızla artmıştır.

Ekonomik faydayla birlikte gelen sosyal faydaya Milenyum Kuşağının alışkanlıkları da eklenince büyümenin hızı beklenenin ötesinde olmuştur. Başlarda yalnızca tüketiciler içindeki ücretsiz değiş tokuşu esas alan paylaşım ekonomisi, sektörler arası çeşitlenmeye başlamış ve belirli bir büyüme oranına ulaşınca parasal değişimin de meydana geldiği bir alan haline gelmiştir. Sistem, içinde parasal bir değişim olması sebebiyle yalnızca ticari bir faaliyet gibi düşünülmemelidir. Yine ortak olarak tüketilen ve eldeki kaynağın olabildiğince fazla kişiyle en etkin biçimde paylaşıldığı bir tüketim halidir. Her ne kadar olumlu bir amaca hizmet etse de sistemin hukuki altyapısı, haksız rekabete neden olması ve güvenliğe ilişkin bazı nedenlerden ötürü eleştiriler aldığını da ifade etmek gerekir. Bu kitap yukarıda sözü edilen nedenlerden yola çıkarak, kavramın ve işleyişinin daha iyi anlaşılabilmesi ve geleceğinin ne bulunacağının anlaşılabilmesi için çok yönlü Türkçe bir kaynağın eksikliği düşüncesinden hareketle ortaya çıkmıştır. Kitapta paylaşım ekonomisi faaliyetleri, her biri alanında uzman yazarlar tarafından pazarlama, üretim, finans, hukuk, etik vd. çeşitli açılardan ele alınmaktadır.

Paylaşım Ekonomisi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu