Tarih Kitapları

PDF birleştirme

PDF birleştirme, e-kitap sitemizde Anonim Süryani Kroniği kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kolektif tarafından kaleme alınan Anonim Süryani Kroniği kitabı 100 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Anonim Süryani Kroniği kitabını 9786059444453 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Anonim Süryani Kroniği kitap özeti, Anonim Süryani Kroniği pdf oku, Anonim Süryani Kroniği yandex, Kolektif e-kitap pdf, Anonim Süryani Kroniği PDF Drive, Anonim Süryani Kroniği Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

PDF birleştirme

Anonim Süryani Kroniği Kısa Özet

Ortaçağ İslam dünyası, Hz. Peygamberin ölümünden sonra cereyan eden siyasî olaylarla buhranlı günler geçirmeye başlamıştır. Bilhassa halife Osman’ın öldürülmesinden sonra derin çizgilerle ikiye ayrılan İslam âlemi, hem siyasi hem de dinî anlamda yüzsenelerca sürecek olan bir parçalanmanın eşiğine gelmiştir. 11. yüzyılda başlayan Haçlı yolcu seferleriiyle birlikte İslam dünyası, dışarıdan beliren bir tehlikenin altına girmiş ve böylece hem harici hem de dâhili anlamda etkisi çok geniş bir zamana ve mekâna yayılan büyük tehlikelere maruz kalmıştır. İşte tercümesini sunduğumuz bu eser, Ortaçağ Türkiyesi ve Ortadoğusu’nda, İslam âleminin koruyuculuğunu üstlenen Türklerin Haçlılara karşı vermiş olduğu mücadeleleri ihtiva etmektedir.

Söz konusu eser, adı bilinmeyen bir Süryani tarafından telif edilmiştir. Eserden anlaşıldığına göre müellif Haçlı yolcu seferlerii zamanında cereyan eden olaylara şahit olmuş ve bu hadiseleri duyduğu rivayetlerden de istifade ederek yalın bir üslupla anlatmıştır. Bilhassa Haçlılara karşı mücadele veren Türkiye Selçuklu Devleti, Danişmendliler, Artuklular ve Zengiler ile ilgili kıymetli ve tafsilatlı bilgiler içermesi, eserin Türklük incelemelerindaki değerini muhafaza ettiğinin çok açık bir göstergesidir.

PDF birleştirme PDF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu