Araştırma Kitapları

PDR’de Kaynak Tarama ve Rapor Yazma PDF indir

PDR’de Kaynak Tarama ve Rapor Yazma PDF indir, e-kitap sitemizde PDR’de Kaynak Tarama ve Rapor Yazma kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Diğdem Müge Siyez tarafından kaleme alınan PDR’de Kaynak Tarama ve Rapor Yazma kitabı 112 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. PDR’de Kaynak Tarama ve Rapor Yazma kitabını 9786053642558 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. PDR’de Kaynak Tarama ve Rapor Yazma kitap özeti, PDR’de Kaynak Tarama ve Rapor Yazma pdf oku, PDR’de Kaynak Tarama ve Rapor Yazma yandex, Diğdem Müge Siyez e-kitap pdf, PDR’de Kaynak Tarama ve Rapor Yazma PDF Drive, PDR’de Kaynak Tarama ve Rapor Yazma Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

PDR’de Kaynak Tarama ve Rapor Yazma PDF Oku

PDR’de Kaynak Tarama ve Rapor Yazma Kısa Özet

“Üniversite öğrencileri gerek lisans gerekse lisansüstü eğitimleri boyunca arada bir aldıkları bir dersin gereği olarak arada bir de bitirme projesi, yüksek lisans tezi ve doktora tezleri için bir araştırma yapmak durumundadırlar. Bir araştırma planlamak, hazırlamak ve yayınlamak bi hayli kapsamlı ve bilimsel ilkelere bağlı kalınarak çalışılması gereken bir zamantir. Bu kitapta da öncelikli olarak bir araştırma sürecinin nasıl planlanması gerektiğinden ve araştırmanın ilke basamakları olan araştırma konusu ile araştırma sorusunun nasıl belirleneceğinden bahsedilmektedir. Ardından literatür taramasının nasıl yapılacağı ve PDR alanında yapılan çalışmalara, hangi veri tabanlarından ve hangi dergilerden daha rahat ulaşılabileceği açıklanmıştır. Ardından literatür taraması neticesinde ulaşılan yayınların eleştirel değerlendirmesinin yapılmasının öneminden ve eleştirel değerlendirmenin nasıl yapılacağından bahsedilmiştir. Kitabın son üç bölümü ise araştırma makaleleri ile değerlendirme makalelerinin nasıl raporlaştırılacağına ve raporlaştırmada APA 6’ya göre metin içinde ve kaynakçada kaynak gösteriminin nasıl yapılacağına ayrılmıştır.

Bu kitap, ilk kez psikolojik danışma ve klavuzluk lisans programı öğrencilerinin “Kaynak Tarama ve Rapor Yazma” dersinde kullanabilecekleri bir ders kitabı olarak hazırlanmıştır. Aynı zamanda lisans eğitimlerinde kaynak tarama ve rapor yazma dersi almamış olan yüksek lisans ve doktora öğrencileri de tez konusunu nasıl seçebilecekleri hususunda ve dersleri kapsamı içinde yapmak durumda oldukları incelemeleri raporlaştırma hususunda bu kitaptan kaynak kitap olarak yararlanabilir.”

PDR’de Kaynak Tarama ve Rapor Yazma PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu