Edebiyat Kitapları

Perili Köşk ve Seçme Hikayeler Günümüz Türkçesiyle PDF indir

Perili Köşk ve Seçme Hikayeler Günümüz Türkçesiyle PDF indir, e-kitap sitemizde Perili Köşk ve Seçme Hikayeler Günümüz Türkçesiyle kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ömer Seyfettin tarafından kaleme alınan Perili Köşk ve Seçme Hikayeler Günümüz Türkçesiyle kitabı 200 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Perili Köşk ve Seçme Hikayeler Günümüz Türkçesiyle kitabını 9789750745973 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Perili Köşk ve Seçme Hikayeler Günümüz Türkçesiyle kitap özeti, Perili Köşk ve Seçme Hikayeler Günümüz Türkçesiyle pdf oku, Perili Köşk ve Seçme Hikayeler Günümüz Türkçesiyle yandex, Ömer Seyfettin e-kitap pdf, Perili Köşk ve Seçme Hikayeler Günümüz Türkçesiyle PDF Drive, Perili Köşk ve Seçme Hikayeler Günümüz Türkçesiyle Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Perili Köşk ve Seçme Hikayeler Günümüz Türkçesiyle PDF Oku

Perili Köşk ve Seçme Hikayeler Günümüz Türkçesiyle Kısa Özet

O gece hiç uyuyamadım. Dalar dalmaz Hasan’ın hayali gözümün önüne geliyor, *İftiracı, iftiracı!* diye karşımda ağlıyordu. Küçük muhayyilem o vakitki dinî terbiyenin dehşetleriyle dolmuştu. Yarın ahret… Kim bilir kardeşim o haksız tükettiği tokadın hakkını benden nasıl çıkaracaktı?
*Ömer Seyfettin ilk kez bir ‘hikâyeci’dir ve edebiyat tarihimizde hikâyenin bağımsız bir edebî tür olarak gelişmesindeki en mühim pay ona aittir. Ondan önce Ahmet Mithat Efendi, Samipaşazade Sezai, Halid Ziya Uşaklıgil gibi isimler de hikâyeler yazıp yayımlamalarına rağmen Ömer Seyfettin, özellikle bu edebî türe eğilmiş, bu türün tanınmasını ve yaygınlaşmasını sağlamış, biraz da romanın gölgesinde kalan ‘hikâye’yi edebiyat âlemine benimseten ilk isim olmuştur.*
Necati Tonga

Yirmi bir hikâyeden bir araya gelen bu seçkide *Kaşağı*, *Yüksek Ökçeler*, *Pembe İncili Kaftan* gibi herkesçe bilinen hikâyeler, yazarın dil ve anlatım ustalığını gösterdiği diğer keyifli metinleriyle bir araya geliyor.

Perili Köşk ve Seçme Hikayeler Günümüz Türkçesiyle PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu