Çocuk Kitapları

Pinokyo PDF indir

Pinokyo PDF indir, e-kitap sitemizde Pinokyo kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Carlo Collodi tarafından kaleme alınan Pinokyo kitabı 240 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Pinokyo kitabını 9789752439443 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Pinokyo kitap özeti, Pinokyo pdf oku, Pinokyo yandex, Carlo Collodi e-kitap pdf, Pinokyo PDF Drive, Pinokyo Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Pinokyo PDF Oku

Pinokyo Kısa Özet

Marangoz Geppetto Usta ağaçtan güzel bir kukla yapar. Kukla tamamlandığında önce gülmeye, sonra da koşmaya başlar. Adını da Pinokyo koyar. Çocuğu olmadığından bu kuklayı o kadar çok sever ki artık Pinokyo, Geppetto Usta’nın oğlu olmuştur. Babasının Pinokyo’dan tek bir isteği mevcuttur: yalan söylememesi. Pinokyo eğer yalan söylemez ve iyi bir kukla olursa gerçek bir çocuk olabilecektir. Lakin Pinokyo, verdiği bütün sözlere rağmen yaramazlıktan, yaramazlıktan vazgeçemez. En büyük hayali ise gerçek bir insan olmaktır.

İtalyan Edebiyatının usta kalemi Carlo Collodi’nin kaleme aldığı eser, en mühim çocuk klasiklerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Pinokyo PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu