Edebiyat Kitapları

Piyanist Bez Ciltli PDF indir

Piyanist Bez Ciltli PDF indir, e-kitap sitemizde Piyanist Bez Ciltli kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Wladyslaw Szpilman tarafından kaleme alınan Piyanist Bez Ciltli kitabı 260 sayfadan oluşup, Ciltli kapak olarak yayınlanmıştır. Piyanist Bez Ciltli kitabını 9786257781497 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Piyanist Bez Ciltli kitap özeti, Piyanist Bez Ciltli pdf oku, Piyanist Bez Ciltli yandex, Wladyslaw Szpilman e-kitap pdf, Piyanist Bez Ciltli PDF Drive, Piyanist Bez Ciltli Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Piyanist Bez Ciltli PDF Oku

Piyanist Bez Ciltli Kısa Özet

1939-1945 senelerı içinde Varşova’da hayatta kalmayı başarmış bir adamın olağanüstü öyküsü Yalnızdım: Sadece tek bir binada hatta kentin tek bir bölgesinde yalnız kalmış değildim, koca bir şehirde yalnızdım.

Polonya Radyosu’nda çalışan kabiliyetli piyanist Wladyslaw Szpilman, ülkesi Nazi işgaline uğrayınca diğer Yahudiler gibi yoksulluğun, açlığın ve salgın hastalıkların kol gezdiği gettoda hapis yaşamı yaşamaya başlar. Ailesiyle birlikte toplama kampına giden trene bindirilmek üzereyken onu tanıyan Yahudi asıllı bir getto polisinin yardımıyla kurtulmayı başarsa da artık tek başına, yıkıntıların içinde gizlenerek hayata tutunmaya çalışacaktır.

Altı yıl boyunca savaşın şiddetine tanıklık eden, defalarca umudunu yitirmesine rağmen mucizevi rastlantılarla sağ kurtulmayı başarmış Szpilman’ın kaleme aldığı, hayatta kalma içgüdüsü ve duygudaşlığın kurtarıcı gücünün çarpıcı bir örneği olan bu otobiyografik eseri Ülker İnce’nin özenli çevirisiyle paylaşmak istedik.

Piyanist Bez Ciltli PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu