Müzik Kitapları

Piyano Eşlikli Viyola Sonatları PDF indir

Piyano Eşlikli Viyola Sonatları PDF indir, e-kitap sitemizde Piyano Eşlikli Viyola Sonatları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Bilgehan Sonsel tarafından kaleme alınan Piyano Eşlikli Viyola Sonatları kitabı 80 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Piyano Eşlikli Viyola Sonatları kitabını 9786054957927 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Piyano Eşlikli Viyola Sonatları kitap özeti, Piyano Eşlikli Viyola Sonatları pdf oku, Piyano Eşlikli Viyola Sonatları yandex, Bilgehan Sonsel e-kitap pdf, Piyano Eşlikli Viyola Sonatları PDF Drive, Piyano Eşlikli Viyola Sonatları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Piyano Eşlikli Viyola Sonatları PDF Oku

Piyano Eşlikli Viyola Sonatları Kısa Özet

Bu kitap öğretmenler ve öğrenciler için senelerdir süregelen notaya erişme zorlukları, erişilebilen notaların edisyon değişiklikları ve bu notaların defalarca çalışılmış olmasından kaynaklı sıkıntılardan dolayı derlenen ve tertip edilen viyola sonatlarından buluşmaktedir. Yurtdışından edinilen farklı edisyonlar nesilden nesile fakat fotokopi yöntemi ile aktarılabilmiş ve her çalışmada alınan notlar ve değiştirilen duateler notaları hemen hemen okunmaz hale getirmiştir. Başta güzel sanatlar liseleri, eğitim fakültelerinin müzik eğitimi anabilim dalları, güzel sanatlar fakülteleri ve konservatuvarlarda yapılan viyola eğitimi için sonatların kolay erişilebilecek temiz notaları ve bu eserlerin piyano eşliklerinin olduğu bir albüm önem kazanmaktadır.

Bu albümde Haendel, Telemann, Eccles ve Boccherini’ye ait 5 sonat bulunmaktadır. Ana kitapta sonatların piyano eşlikli partileri, kitabın bununla birlikteki ayrı kitapçıkta ise yalnızca viyola partileri bulunmaktadır. Eserler, viyola eğitiminde çok fazla kullanılan sonatlar taranarak ve öğrencilerin teknik gelişimleri göz önünde bulundurularak seçilmiştir. Öğrencilerin viyola eğitimindeki ilk senelerinden bu yana çalabilmelerine yönelik bir teknik içerik gözetilmiştir. Duateler ve konumlandırmalar olabildiğince çalgının yapısına ve yorumlamaya en uygun biçimde düzenlenmiştir. Sonatlar kolaydan zora doğru sıralanmıştır. Misal verilecek olursa ilk sonat yalnızca I. konum içerirken en son sonat I., II., III., IV. ve V. konum geçişlidir. Öğrencilerin bir piyaniste ihtiyaç duymadan birlikte müzik yapma zevkini tatması için eserlerin piyano eşlikleri karekod şeklinde eserlerin başına eklenmiştir. Bu eşliklere karekod okutarak varabilirsiniz.

Piyano Eşlikli Viyola Sonatları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu