Felsefe Kitapları

Platon – Bilgi Ruh ve Devlet PDF indir

Platon – Bilgi Ruh ve Devlet PDF indir, e-kitap sitemizde Platon – Bilgi Ruh ve Devlet kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Alfred Edward Taylor tarafından kaleme alınan Platon – Bilgi Ruh ve Devlet kitabı 120 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Platon – Bilgi Ruh ve Devlet kitabını 9786056995569 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Platon – Bilgi Ruh ve Devlet kitap özeti, Platon – Bilgi Ruh ve Devlet pdf oku, Platon – Bilgi Ruh ve Devlet yandex, Alfred Edward Taylor e-kitap pdf, Platon – Bilgi Ruh ve Devlet PDF Drive, Platon – Bilgi Ruh ve Devlet Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Platon – Bilgi Ruh ve Devlet PDF Oku

Platon – Bilgi Ruh ve Devlet Kısa Özet

Bu kitap, Batı felsefesinin kurucu düşünürlerinden Platon’un yaşamı ve felsefesine kısa bir giriş yapma niyetindedir.

Platon, İÖ. 427 senesinde, büyük Peloponnesos Savaşının başlarında dünyaya geldi. 81 yıllık ömrüne bugün dahi felsefe tarihinin şah eserleri sayılan Diyaloglar’ını miras bıraktı.

Platon’un, hocası Sokrates’le ilişkisi ve çevresi, idealar teorisi, Syrakusa deneyimi; bilgi kuramı ve diyalektik anlayışı; psikoloji ve kozmolojisi eserde ele alınan konulardandır.

Antikçağ ve Platon uzmanı, İngiliz felsefeci Alfred Edward Taylor’ın bu kıymetli çalışmasını, Cengiz İskender Özkan’ın çevirisi ile paylaşmak istedik.

Platon – Bilgi Ruh ve Devlet PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu