Siyaset Kitapları

Politik İnceleme PDF indir

Politik İnceleme PDF indir, e-kitap sitemizde Politik İnceleme kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Benedictus de Spinoza tarafından kaleme alınan Politik İnceleme kitabı 156 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Politik İnceleme kitabını 9786052133200 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Politik İnceleme kitap özeti, Politik İnceleme pdf oku, Politik İnceleme yandex, Benedictus de Spinoza e-kitap pdf, Politik İnceleme PDF Drive, Politik İnceleme Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Politik İnceleme PDF Oku

Politik İnceleme Kısa Özet

Spinoza’nın ölümünün ardından opera posthuma (tüm eserleri) içinde 1677’de yayımlanan, Politik İnceleme(Tractatus Politicus) filozof tarafından kaleme alınan en son yapıttır. Burada Spinoza doğalcı (naturalist) bir bakış yönünden geleneksel *en iyi yönetim şekili* sorusunu yeniden ele alır ve istikrar noktalarını görülmektedirmak için bir tanıtlama yapısı içinde monarşik, aristokratik ve demokratik Devletleri yeniden kurar. Güç ontolojisine demir atmış *doğal hak*, içinde multitidonun veya *halk kitlesinin* hep daha süreğen bir barışta varlığını sürdürdiği demokraside, yani *mutlak yönetim şekili*nde tamamına eren niceliksel ve şekilsel bir siyaset kurar.

Aşırı biçimde yetkinleştirilmiş Politik İnceleme, Spinoza’nın tüm yapıtlarına can veren birleştirme ve doğallaştırma için gösterdiği sınırsız kavramsal gayreti başarıyla neticelendirır. Derin özgünlüğü, ne aşkınsal bir değeri olan ne de harekete geçirici bir şiddet içeren, oyların sayısal değerlendirilmeleriyle barış üreten basit bir makine olan bir demokrasi önermesinde yatar, ama bunda siyasi gerçeklikte olduğu gibi insanlığın arzusunda da şüphesiz aşılmazdır.

Politik İnceleme PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu