Müzik Kitapları

Pozitif Direnç PDF indir

Pozitif Direnç PDF indir, e-kitap sitemizde Pozitif Direnç kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Renan Koen tarafından kaleme alınan Pozitif Direnç kitabı 288 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Pozitif Direnç kitabını 9786052061282 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Pozitif Direnç kitap özeti, Pozitif Direnç pdf oku, Pozitif Direnç yandex, Renan Koen e-kitap pdf, Pozitif Direnç PDF Drive, Pozitif Direnç Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Pozitif Direnç PDF Oku

Pozitif Direnç Kısa Özet

Elinizde tuttuğunuz kitap; binlerce yıl öncesinden 2. Dünya Savaşı sonuna kadar olan süreci içeren bir nefretin tarihini, yaşadıkları vahşete rağmen nasıl bir dirençle hayatta kaldıklarını aktaracak kadar yaşamış ‘survivor’ların hikâyelerini, ağırlıklı olarak sanatçıların hapsedildiği Theresienstadt Getto ve Toplama Kampı’ndaki yaşamı ayrıntı kısmıyla aktarıyor.

Bu kitapta, bir nefret örneğinin nasıl başlayıp hangi çarpıtmalarla geliştiği, şiddete dönüştüğü ve en nihayet hastalıklı bir eyleme dönüşüp, Holokost gibi sistematik bir biçimde öldürme tasarımının gerçekleştirilmesi, ardından ise bunun inkârı ve çarpıtılmasına dair gerçekliği okuyacaksınız. Avrupa’ya göç etmiş ve belgelerinde Müslüman yazmasına rağmen yine de Theresienstadt’a hapsedilen İstanbul ve Edirne doğumlu Türk Yahudilerinin Holokost’u yaşadıklarına dair tarihî belgelere tanıklık edeceksiniz.

Tüm bu vahşetin içinde filiz veren müzik eserleri ve şiirler ile, besteci ve müzik eleştirmeni Viktor Ullmann’ın yine Theresienstadt’ta yazdığı 20 müzik kritiği, ilk defa toplu halde bu kitapta gün ışığına çıkıyor. 

Piyanist, besteci, müzik terapist Renan Koen’in tutkulu incelemeleri ile bestecilerin bu kampta besteledikleri eserlerini deşifre etmesi neticesinde ilk kez ortaya koyduğu *Pozitif Direnç* kavramı ve bireysel ve toplumsal barışın daim olması maksadıyla yarattığı *Pozitif Direnç Metodu* ışığında; din, dil, ırk fark etmeksizin *Bir daha asla!* diyebilmek için Koen’in hali hazırda gençlerle sürdürdüğü *Holokost Gerçekliği ile Pozitif Direnç* eğitimi, gençlerin kendi kabiliyetleri ışığında sonunda ürün verdikleri *March of the Music* öğrenci hareketi ve öğrencilerin kendi ifadeleri ile de bu kitap çok geniş bir okuyucu kitlesine hitap ediyor.
 
*Artık avcı-toplayıcı devirde değiliz, geliştik, insanlık bir çok etaptan geçti. Dışarıda tehdit var, onlar kötü biz iyiyiz gibi davranış kalıpları ile yaşamak zorunda değiliz. Bunların esiri değiliz. Artık seçim yapma özgürlüğümüz var. Özgürüz. Farklılıklardan, değişiklikten keyif alma, onları takdir etme özgürlüğümüz var. Bunu yaparken kendi içimizdeki renkleri de onurlandırma özgürlüğümüz var. Benim özgürlüğü açıklama şeklim Öz’ün Gür’ül gürül yaşama akması ve öyle de olsun.* Renan Koen

 

Pozitif Direnç PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu