Edebiyat Kitapları

Proust ve Annesi PDF indir

Proust ve Annesi PDF indir, e-kitap sitemizde Proust ve Annesi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Michel Schneider tarafından kaleme alınan Proust ve Annesi kitabı 311 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Proust ve Annesi kitabını 9786051855080 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Proust ve Annesi kitap özeti, Proust ve Annesi pdf oku, Proust ve Annesi yandex, Michel Schneider e-kitap pdf, Proust ve Annesi PDF Drive, Proust ve Annesi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Proust ve Annesi PDF Oku

Proust ve Annesi Kısa Özet

Proust’un sonsuz bir döngü olan romanının özünde ne vardı? Geçmişi arayış mı? Gerçeği arayış mı? Yoksa bu ikisinin de kurucusu olan Anne’yi arayış mı? Michel Schneider’e göre, Proust büyük yapıtını fakat annesinin ölümünden sonra yazabilmişti, hem Anne’ye ulaşmak hem de Anne’yi aşmak için.

*Proust’un yazar oluşu, Anne’nin öpücüğünün, o ölüm siperinin, sevgi putunun etrafında gelişir. Annesinden gelecek olan ve annesinin içinde bulunan, o olmazsa olmaz şeyin.*

Kayıp Zamanın İzinde en nihayetinde Anne’ye asla söylenemeyeceklerin, onun yokluğunda, ona yönelerek dile gelmesidir; çünkü edebiyat her şeyden önce Proust’la Anne içindeki derin ve kopmaz bağdır.

Proust için yazmak, Anne’yi capcanlı ve sıcacık biçimde yanında tutma, ona eskiden dile getirdiği kelimeleri yeniden söyleme girişimi olacaktır: Yazıda egemenlik altına alınan varlık, o eksikliğin yerini alan, geri dönen –aslında, anımsanan– öpücük. Ardından, tüm Kayıp Zamanın İzinde, o kayıp öpücüğü, Anne’den ayrılmayı, adeta ölü bir çocuğun ayaklarına andıran soğuk ayaklarını Anne gelip ısıtana dek oğulun yaşadığı bitmek tükenmek bilmeyen bekleyişi içerir.

Proust ve Annesi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu