Psikoloji Kitapları

Psikanalizin Temel İlkeleri PDF indir

Psikanalizin Temel İlkeleri PDF indir, e-kitap sitemizde Psikanalizin Temel İlkeleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Jacques Lacan tarafından kaleme alınan Psikanalizin Temel İlkeleri kitabı 188 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Psikanalizin Temel İlkeleri kitabını 9786050622157 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Psikanalizin Temel İlkeleri kitap özeti, Psikanalizin Temel İlkeleri pdf oku, Psikanalizin Temel İlkeleri yandex, Jacques Lacan e-kitap pdf, Psikanalizin Temel İlkeleri PDF Drive, Psikanalizin Temel İlkeleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Psikanalizin Temel İlkeleri PDF Oku

Psikanalizin Temel İlkeleri Kısa Özet

Psikanalizin Temel İlkeleri, entelektüel alandaki yoğun üretkenliği çok sayıda disiplinin yararlandığı zengin bir kaynak oluşturan Jacques Lacan’ın Écrits adlı kitabından çevrilmiş iki metni içeriyor. Türkçe’ye ilk kez çevrilen bu metinlerde, Lacan’ın psikanalize ilişkin kavram haritası kendiliğinden belirginleşiyor. Metinleri Fransızca aslından çeviren psikiyatrist ve psikanalist Mutluhan İzmir, yazdığı oylumlu giriş yazısında, Lacan psikanalizini, hem bir hekim hem de bir entelektüel olarak değerlendiriyor.

Bhrad-âranyaka Upanishad’ın beşinci dersindeki ilk Brahmana’yı okuduğumuzda Devasların, erkeklerin ve Asurasların, Prajâpati’nin yanındaki çıraklıklarını bitirdiklarında ona şöyle yalvardıkları görülür: *Bizimle konuş.* *Gök gürültüsü tanrısı Prajâpati, Da dedi. Beni işittiniz mi?* Ve Devaslar yanıtlarlar: *Bize şöyle demiştin: Damyata, kendinizi alt edin.* -kutsal metin, üstün güçlerin sözün yasasına boyun eğdiğini söylemek istiyor.

*Gök gürültüsü tanrısı Prajâpati, Da dedi. Beni anladınız mı?* Ve adamlar yanıtlarlar: *Bize dedin ki: Datta, verin.* -kutsal metin bireylerin kendilerini sözün ödülü aracılığıyla tanıyabildiğini söylemek istiyor.
*Gök gürültüsü tanrısı Prajâpati, Da dedi. Beni anladınız mı?* Ve Asuraslar yanıtlarlar: *Bize şöyle demiştin: Dayadhvam, merhametli olun.* -kutsal metin, daha aşağı güçlerin sözün yakarışında yankılandıklarını söylemek istiyor.
Metin sürer ve ilahi sesin kendini gök gürültüsü olarak açıkladığunu belirtir: Boyun eğme, ödül, merhamet. Da dada.
Çünkü Prajâpati herkese şunu söyler: *Beni anladınız.*

Psikanalizin Temel İlkeleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu