Psikoloji Kitapları

Psikiyatri – Kısa Bir Giriş PDF indir

Psikiyatri – Kısa Bir Giriş PDF indir, e-kitap sitemizde Psikiyatri – Kısa Bir Giriş kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Tom Burns tarafından kaleme alınan Psikiyatri – Kısa Bir Giriş kitabı 176 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Psikiyatri – Kısa Bir Giriş kitabını 9786058477674 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Psikiyatri – Kısa Bir Giriş kitap özeti, Psikiyatri – Kısa Bir Giriş pdf oku, Psikiyatri – Kısa Bir Giriş yandex, Tom Burns e-kitap pdf, Psikiyatri – Kısa Bir Giriş PDF Drive, Psikiyatri – Kısa Bir Giriş Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Psikiyatri – Kısa Bir Giriş PDF Oku

Psikiyatri – Kısa Bir Giriş Kısa Özet

Hepimiz sorunlu (endişelı, depresyonda veya kafası karışık) birilerini tanıyoruz. Birçoğumuz, kendimizi farklı zamanlarda (ergenlik çoğu zaman benlik-şüphesinin ve mutsuzluğun özgül vaktidir) bu biçimde hissettik. Bu zamanlarda duygularımız boğucu, öngörülemez ve denetlenmesi olanaksız ve düşüncelerimiz enteresan ve şekilsiz olabilir.

Bu bizim akıl hastası olduğumuz veya bir psikiyatristi görmemiz gerektiği manasına mı gelir? İyi ki birçoğumuz için yanıt hayırdır. Lakin psikiyatri ile ilgili okuduğumuzda betimlenenin bunlara dikkat çekici bir biçimde andıran deneyimler olduğunu buluruz. Psikiyatri büyüleyicidir çünkü o bilinç, seçim, motivasyon, özgür irade, ilişki ile -gerçekten de bizi insan kılan her şeyle- ilgilenmektedir. Sık sık yasaklayıcı bir jargon altında (ruh hali yerine *duygudurum*, endişe yerine *endişe*, korku yerine *fobi*, düşünme yerine *biliş*) gizlense de betimlenen koşullar hala hemen tanınır durumdadır.

Bu kitapta psikiyatrinin ne olduğu temel kavramlar ve eleştirel değerlendirmelerle birlikte tarihsel gelişim dinamiği bağlamında ele alınmıştır. Psikiyatrinin haleti ruhiyesi ve olası geleceği üzerine değerlendirmeler bilimsel akıldan kopmadan derinlikli, öğretici ve keyifli bir biçimde yapılmıştır.

Psikiyatri – Kısa Bir Giriş PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu