Psikoloji Kitapları

Psikolojide Yaklaşımlar PDF indir

Psikolojide Yaklaşımlar PDF indir, e-kitap sitemizde Psikolojide Yaklaşımlar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. William E. Glassman tarafından kaleme alınan Psikolojide Yaklaşımlar kitabı 496 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Psikolojide Yaklaşımlar kitabını 9786053208280 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Psikolojide Yaklaşımlar kitap özeti, Psikolojide Yaklaşımlar pdf oku, Psikolojide Yaklaşımlar yandex, William E. Glassman e-kitap pdf, Psikolojide Yaklaşımlar PDF Drive, Psikolojide Yaklaşımlar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Psikolojide Yaklaşımlar PDF Oku

Psikolojide Yaklaşımlar Kısa Özet

“Psikolojide Yaklaşımlar” psikoloji bölgesindeki güncel konuları, anlaşılır bir dille sunmakta ve insan davranışlarını anlamada psikoloji biliminin katkılarını tarihsel bir bakış açısıyla aktarmaktadır.

Kitap, okuyuculara psikolojinin beş temel kavramsal çerçevesini (yaklaşımını) sağlamaktadır. Bunlar; biyolojik, davranışsal, bilişsel, psikoenerjik ve hümanistİk yaklaşımlardır. Her yaklaşıma ilişkin yöntemler, kuramlar, varsayımlar açıklanmakta, bu sayede okuyucu, insan gelişimi, sosyal ve anormal davranış gibi konularda psikolojiye dair genel bir anlayış geliştirebilmektedir.

Başlıca özellikler:
• Temel düşünür kutuları, tanınmış psikologların çalışmalarına ve alana katkılarına ilişkin özet değerlendirme sağlamaktadır.
• Bölümlerin sonunda bulunan hepsini bir araya getirirsek tartışmaları, bir sorunun tek bir doğru ve bir yanlış yanıtının olmayabileceğini anlatarak, eleştirel düşünmeyi desteklemektedir.
• Kendiniz deneyin aktiviteleri ve egzersizleri, psikolojinin, bireylerin nasıl düşündüğü, hissettiği ve davrandığıyla ilgilendiğini göstermektedir.
• Günümüz dünyası kutuları, öğrencilere kuramlarla kendi dünyalarını ilişkilendirme hususunda yardımcı olmaktadır.
• Başlıca araştırma metotlarınin bir araya getirildiği bölüm, öğrencilerin kendi incelemelerinı yapmaları için yol göstermektedir.
• Oldukça zengin hazırlanmış pedagoji bölümü, sorular ve tartışma bölümleri, bölüm özetleri, anahtar terimlerin tanımlanması, daha fazla okumak için öneriler, sözlük ve kaynakça bölümleri aracılığıyla öğrenmeye yardımcı olmaktadır.

Psikolojide Yaklaşımlar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu