Araştırma Kitapları

Psikolojik Danışma ve Kişilik Kuramları PDF indir

Psikolojik Danışma ve Kişilik Kuramları PDF indir, e-kitap sitemizde Psikolojik Danışma ve Kişilik Kuramları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Gürsen Topses tarafından kaleme alınan Psikolojik Danışma ve Kişilik Kuramları kitabı 160 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Psikolojik Danışma ve Kişilik Kuramları kitabını 3990000001573 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Psikolojik Danışma ve Kişilik Kuramları kitap özeti, Psikolojik Danışma ve Kişilik Kuramları pdf oku, Psikolojik Danışma ve Kişilik Kuramları yandex, Gürsen Topses e-kitap pdf, Psikolojik Danışma ve Kişilik Kuramları PDF Drive, Psikolojik Danışma ve Kişilik Kuramları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Psikolojik Danışma ve Kişilik Kuramları PDF Oku

Psikolojik Danışma ve Kişilik Kuramları Kısa Özet

Psikolojik Danışma ve Kişilik Kuramları isimli eser, psikolojik danışma bölgesindeki yapıtları, kuramsal görüşleri, yöntem ve teknikleriyle adları literatüre, ansiklopedik metinlere, psikiyatri ve psikoloji kitaplarına geçmiş çağdaş psikolojik danışma kuramlarını ve kuramcılarını inceleme ve araştırma konusu yapmıştır. Kitabın ilk bölümünde, kuramların oluşumuna ve gelişmesine temel olan felsefi kökler incelenmiş; diğer bölümlerde ise her kuramcının kısa öz geçmişinin ardından, her psikolojik kuramcının insana, insan doğasına ve insan davranışlarına bakış açılan, kullandıkları temel yöntem ve teknikler, psikolojik danışma sürecindeki amaçları, temel nitelikleriyle anlatılmaya çalışılmıştır. Kişilik gelişimini inceleyen kuramların, çeşitli gelişimsel dönemleri, bunların patolojilere ve gelişimsel noksanlıklere neden olan nitelikleri açıklanmıştır.

Her kuramın, terapötik ve patoloji görüşleri, kullandıkları temel kavramlar, uyguladıkları çeşitli yöntem ve teknikler, insan varlığına ilişkin temellendirmeleri; patolojiye, nedenlerine, sağaltım sürecine bakış açıları, terapötik alandaki stratejileri; çok fazla veya karmaşıklığa gidilmeden, can alıcı temel nitelikleriyle, kullanılan sade ve akıcı bir dille anlatılmıştır.

Bu kitap; alanda yazılmış yapıtların sınırlı sayıda olması, özellikle psikolojik danışma ve klavuzluk ve psikoloji bilim dalında öğrenim gören lisans ve lisans üstü düzeyindeki öğrencilere mühim katkılarda bulunacaktır.

Psikolojik Danışma ve Kişilik Kuramları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu