Psikoloji Kitapları

Psikoterapide İnternet Bağımlılığı PDF indir

Psikoterapide İnternet Bağımlılığı PDF indir, e-kitap sitemizde Psikoterapide İnternet Bağımlılığı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Daria J. Kuss tarafından kaleme alınan Psikoterapide İnternet Bağımlılığı kitabı 160 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Psikoterapide İnternet Bağımlılığı kitabını 9786053144793 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Psikoterapide İnternet Bağımlılığı kitap özeti, Psikoterapide İnternet Bağımlılığı pdf oku, Psikoterapide İnternet Bağımlılığı yandex, Daria J. Kuss e-kitap pdf, Psikoterapide İnternet Bağımlılığı PDF Drive, Psikoterapide İnternet Bağımlılığı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Psikoterapide İnternet Bağımlılığı PDF Oku

Psikoterapide İnternet Bağımlılığı Kısa Özet

“Dijital çağda her birimiz vaktimizin çok daha büyük bir kısmını sanal evrende geçirir duruma geldik. Kimi zaman mesleki mecburiyetler, kimi zaman sanal ortamda sosyalleşmenin karşı konulmaz cazibesi, kimi zaman ise eğlence amaçlı popüler aktiviteler bizi internet dünyasının içine doğru çekiyor; her yaştan insana yeni imkânlar ve seçenekler sunuyor. Lakin madalyonun diğer yüzü bu denli ışıltılı değil. Hızla git gide artan internet bağımlılığı günümüz insanı için riskleri ve tehditleri bununla birlikte getiriyor.
Psikolog-akademisyen Kuss ve Griffiths, bizleri internet bağımlılığının şekilleri, nedenleri ve riskleri üzerine enteresan bir yolculuğa çıkarıyorlar. Yazarlar, internet bağımlılığının tıpkı diğer bağımlılıklar gibi insan vücudunda ve davranışlarında yaptığı değişimi ustalıkla gözler önüne çıkarıyorlar. Çevrimiçi oyun ve kumar bağımlılığı başta olmak üzere yaygın internet bağımlılığı türlerini cinsiyet, yaş ve meslek grupları gibi farklı kategorileri dikkate alarak inceliyorlar. Her ne kadar internet bağımlılığı nasıl tedavi edileceği hususunda bugünkü bilgimiz kısıtlı olsa da yazarlar bu problemi ülkeler arası ölçekte 20 farklı terapistin tecrübelerine odaklanarak aşmayı deniyor.
Psikoterapide İnternet Bağımlılığı, yalnızca uzman kişilerın değil dijital ortamda uzun vakit geçiren herkesin, bilhassa da ebeveynlerin ve gençlerin alakayla okuyacağı güncel bir araştırma…”

Psikoterapide İnternet Bağımlılığı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu