PDF

Python Programlama Dili – Python3x – Guido Van Rossum PDF Oku indir

Python Programlama Dili – Python3x – Guido Van Rossum PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Python Programlama Dili – Python3x – Guido Van Rossum kitabını araştırdık. Ayrıca Guido Van Rossum tarafından kaleme alınan Python Programlama Dili – Python3x – Guido Van Rossum kitap özetinin yanı sıra, Python Programlama Dili – Python3x – Guido Van Rossum pdf oku, Python Programlama Dili – Python3x – Guido Van Rossum yandex, Python Programlama Dili – Python3x – Guido Van Rossum e-kitap pdf, Python Programlama Dili – Python3x – Guido Van Rossum PDF Drive, Python Programlama Dili – Python3x – Guido Van Rossum Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Python Programlama Dili – Python3x – Guido Van Rossum PDF indir Oku

Python Hakkında Eğer yaşamınızın bir zamanında herhangi bir programlama dili ile az yahut çok ilgilendiyseniz, Python adını duymuş olabilirsiniz. Daha önceleri bir programlama dili deneyiminiz hiç olmamışsa dahi, Python adının bir yerlerden kulağınıza çalınmış olma ihtimali bir hayli yüksek. Bu satırları okuyor olduğunuza göre, Python adını en az bir kez duymuş olduğunuzu ve bu şeye karşı içinizde hiç değilse bir merak uyandığını varsayabiliriz. Peki, en kötü ihtimalle kulak dolgunluğunuz olduğunu varsaydığımız bu şey ile ilgili acaba neler biliyorsunuz? İşte biz bu ilk bölümde, fazla teknik ayrıntıya kaçmadan, Python ile ilgili kısa kısa bilgiler vererek Python’ın ne olduğunu ve bununla neler yapabileceğinizi anlatmaya çalışacağız. Python Nedir? Tahmin edebileceğiniz gibi Python (C, C++, Perl, Ruby ve benzerleri gibi) bir programlama dilidir ve tıpkı öteki programlama dilleri gibi, önünüzde duran kara kutuya, yani bilgisayara hükmetmenizi sağlar. Guido Van Rossum Bu programlama dili Guido Van Rossum adlı Hollandalı bir programcı tarafından 90’lı senelerın başında geliştirilmeye başlanmıştır. Çoğu insan, isminin Python olmasına aldanarak, bu programlama dilinin, adını piton yılanından aldığını düşünür. Lakin zannedildiğinin aksine bu programlama dilinin adı piton yılanından gelmez. Guido Van Rossum bu programlama dilini, The Monty Python adlı bir İngiliz komedi grubunun, Monty Python’s Flying Circus adlı gösterisinden esinlenerek adlandırmıştır. Lakin her ne kadar gerçek böyle olsa da, Python programlama dilinin birden fazla yerde bir yılan figürü ile temsil edilmesi hemen hemen bir gelenek halini almıştır. Dediğimiz gibi, Python bir programlama dilidir. Üstelik birden fazla dile kıyasla öğrenmesi kolay bir programlama dilidir. Bundan dolayı, eğer önceden hiç programlama deneyiminiz olmamışsa, programlama maceranıza Python’la başlamayı tercih edebilirsiniz. Neden Programlama Öğrenmek İsteyeyim? Günlük yaşamınıza şöyle bir bakın. Gerek işyerinizde olsun, gerek evde bilgisayar başında olsun, belli işleri tekdüze bir biçimde tekrar ettiğinizi göreceksiniz.

Mesela sürekli olarak olarak yazılı belgelerle uğraşmanızı gerektiren bir işte çalışıyor olabilirsiniz. Belki de her gün onlarca belgeyi açıp bu belgelerde birtakım bilgiler arıyor, bu bilgileri düzeltiyor, yeniliyor yahut siliyorsunuzdur. Bu işlemlerin ne kadar vakit alıcı ve sıkıcı olduğunu düşünün. Eğer bir programlama dili biliyor olsaydınız, bütün bu işlemleri sizin yerinize bu programlama dili çözüyor olabilirdi. İşte Python programlama dili böyle bir durumda devreye girer. Her gün saatler boyunca uğraştığınız işlerinizi, yalnızca birkaç satır Python kodu yardımıyla birkaç saniye içinde tamamlayabilirsiniz. Piton Ya da şöyle bir durum düşünün: Çalıştığınız işyerinde PDF belgeleriyle bolca haşır neşir oluyor olabilirsiniz. Belki de yüzlerce sayfalık kaşeli ve imzalı belgeyi PDF haline getirmeniz gerekiyordur. Üstelik sizden bu belgeleri olabilecek olduğunca tek belge halinde PDF‘lemeniz isteniyor olabilir. Ama o yüzlerce sayfayı tarayıcıdan geçirirken işin tam ortasında bir aksilik oluyor, makine arızalanıyor ve belki de ister istemez belgeniz bölünüyordur. İşte Python programlama dili böyle bir durumda da devreye girer. Eğer Python programlama dilini öğrenirseniz, internette saatlerce ücretsiz PDF birleştirme programı aramak yahut profesyonel yazılımlara onlarca dolar para vermek yerine, belgelerinizi bir araya getirip işinizi görecek programı kendiniz yazabilirsiniz.

Python Programlama Dili – Python3x – Guido Van Rossum PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu