Bilgisayar Kitapları

R ile İstatistiksel Programlama PDF indir

R ile İstatistiksel Programlama PDF indir, e-kitap sitemizde R ile İstatistiksel Programlama kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İlker Arslan tarafından kaleme alınan R ile İstatistiksel Programlama kitabı 400 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. R ile İstatistiksel Programlama kitabını 9786056460890 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. R ile İstatistiksel Programlama kitap özeti, R ile İstatistiksel Programlama pdf oku, R ile İstatistiksel Programlama yandex, İlker Arslan e-kitap pdf, R ile İstatistiksel Programlama PDF Drive, R ile İstatistiksel Programlama Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

R ile İstatistiksel Programlama PDF Oku

R ile İstatistiksel Programlama Kısa Özet

Veri analitiği için yeni bir yazılım platformu: R

Bilişim dünyasında uygulamalar çeşitlenip karmaşıklaştıkça, var olan ve yaygın kullanılan yazılım araçları yetersiz kalmaya başlıyor. Bu nedenle geliştirilen yeni platformların en popülerlerinden biri R programlama dili.
R programlama dili, her türlü istatistiksel ve ekonometrik çalışmaların bunun yanında veri madenciliği, büyük veri analizi, simülasyon uygulamaları, fonksiyonel ve nesneye dayalı programlama, ağ teorisi, yapay öğrenme ve yapay sinir ağları gibi çok geniş alanlarda kullanım imkânları sağlamaktadır. R, bu özellikleri ile gerek akademik çevrelerde gerekse iş dünyasında veri analitiği çalışmalarında kullanılan esnek ve kuvvetli bir programlama dili halini aldı.

R’ın tüm dünya çapındaki popülaritesine ve kullanım yaygınlığına karşın ülkemizdeki kullanımı bi hayli kısıtlı kalmıştır. Bunda, yazılımın kullanım dili ve menülerinde Türkçe seçeneğinin halen eklenmemiş olmasının bunun yanında, özellikle Türkçe başvuru kaynaklarının hemen hemen yok denecek kadar az olmasının da etkisi var.

R ile İstatistiksel Programlama, R programlama dilinin Türkiye`de de yaygınlaşmasını, kullanılırlığının artmasını sağlamak, geleceğin programlama platformlarından birini Türkiye`deki yazılımcılara tanıtmak maksadıyla hazırlandı. Konuya ilgi duyan öğrenci, akademisyen ve profesyoneller için başlangıç ve orta düzeyde yararlı ve doyurucu bir başvuru kaynağı olmasının bunun yanında, ikinci baskısında gözden geçirilerek genişletildi.

* Tanıtım ve Yükleme
* Temel Komut ve Kavramlar
* Vektörler
* Listeler
* Matris ve Diziler
* Veri Çerçevesi
* Veri Okuma ve Temizleme
* Finansal Verilerle Çalışmak
* Tarih ve Zaman
* Kontrol İfadeleri
* Fonksiyonlar
* Veri Analizine Giriş
* R’da Etkin Veri Analizi
* Grafik Çizimi
* Olasılık ve İstatistik
* Regresyon Analizi
* Yenilenebilir Programlama

R ile İstatistiksel Programlama PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu