Araştırma Kitapları

R İle Temel Ekonometri PDF indir

R İle Temel Ekonometri PDF indir, e-kitap sitemizde R İle Temel Ekonometri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Selahattin Güriş tarafından kaleme alınan R İle Temel Ekonometri kitabı 324 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. R İle Temel Ekonometri kitabını 9789753536240 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. R İle Temel Ekonometri kitap özeti, R İle Temel Ekonometri pdf oku, R İle Temel Ekonometri yandex, Selahattin Güriş e-kitap pdf, R İle Temel Ekonometri PDF Drive, R İle Temel Ekonometri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

R İle Temel Ekonometri PDF Oku

R İle Temel Ekonometri Kısa Özet

Günümüzde ekonometrik uygulamalar dendiğinde bilgisayarsız uygulama yapmak, belki ufak araştırmalar hariç, pek kolay değildir. Gelişen bilgisayar teknolojisine paralel olarak ekonometride kullanılan paket programların sayısı artarken, var olan programlar da gelişim göstermektedir. Bu kitabın yazarlarının *Eviews ile Temel Ekonometri* adlı, adından da anlaşılacağı gibi uygulamaları EViews programı ile yapılmış bir kitapları mevcuttur.

Bu kitapta ise yazarların bir önceki kitabındaki Temel Ekonometri konularının yanında *Zaman Serisi Ekonometrisi* ve *Panel Veri Ekonometrisi* bölümleri de eklenmiştir. Kitapta ise R programının temel kavramları açıklanmış ve ekonometrik uygulamalar R programı ile yapılmıştır. R programının tercih edilme sebebi, R programının ücretsiz bir program olması ve ekonometrik uygulamalarda kullanımının giderek yaygınlaşmasıdır.

R İle Temel Ekonometri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu