Siyaset Kitapları

Rabıta – Uğur Mumcu’dan Sonra PDF indir

Rabıta – Uğur Mumcu’dan Sonra PDF indir, e-kitap sitemizde Rabıta – Uğur Mumcu’dan Sonra kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Hüseyin Hakkı Kahveci tarafından kaleme alınan Rabıta – Uğur Mumcu’dan Sonra kitabı 432 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Rabıta – Uğur Mumcu’dan Sonra kitabını 9786059588430 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Rabıta – Uğur Mumcu’dan Sonra kitap özeti, Rabıta – Uğur Mumcu’dan Sonra pdf oku, Rabıta – Uğur Mumcu’dan Sonra yandex, Hüseyin Hakkı Kahveci e-kitap pdf, Rabıta – Uğur Mumcu’dan Sonra PDF Drive, Rabıta – Uğur Mumcu’dan Sonra Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Rabıta – Uğur Mumcu’dan Sonra PDF Oku

Rabıta – Uğur Mumcu’dan Sonra Kısa Özet

Kaynaklara göre Rabıta, şirktir. Çünkü İslami gözükerek Yahudi ve Hıristiyanlığa hizmet etmektedir.

Ortadoğu’da Amerikancı İslam’ın (ılımlı İslam’ın) sacayaklarından bir diğeride, bölgedeki sosyalist ve milliyetçi hareketlere karşı İslamcı örgütleri desteklemek maksadıyla, 19 Mayıs 1962 tarihinde Mekke’de kurulan RABITA, resmi adıyla Dünya İslam Birliği örgütüdür.

Rabıta’nın finansörü dünyanın en geniş petrol rezervlerine sahip Suud yönetimi, bir diğeri olan ise Arap-Amerikan petrol şirketi ARAMCO (Arabian-American Oil Company) idi. Yani Amerikan sermayesi de vardı. Bir başka kaynak ise Suudlu petrol şeyhlerinin zekatları…

El Kaide, IŞİD gibi örgütler gerçekte, daha İslam’ın ilk yüzsenesinden bu yana ortaya çıkmış bir sapkın yolun bugünkü uzantısıdır. Emevilerin dini ile Haricilerin terörizmini birleştirirseniz El Kaide, IŞİD anla­yışına uzanırsınız. Bu çizgide İslam, artık insanlara erdem kaidelerinı aşılayan ve barışa ulaştıran bir din olmaktan çıkar; muhterislerin, dar kafalı yobazların tatmin ideolojisi durumuna düşer, düşmüştür. İşte El Kaide, IŞİD çizgisinin arkasındaki anlam da budur.

Bugün Ortadoğu’daki çatışmaları, Suriye’yi, Irak’ı, hatta Türkiye’de olanları, gündemdeki Anayasa tartışmalarını anlamak için kıymetli basın şehidi Uğur Mumcu’nun açtığı pencereden bakarak Rabıta’yı anlamak gerekiyor.

Uğur Mumcu gazeteciliğinin şimdilerdeki ender bireylerinden Hüseyin Hakkı Kahveci, bu kitapla Rabıta üzerinden yaşanan gerçeklere, sürüklenmekte olduğumuz tuzağa gözleri üstüne topluyor.

Rabıta – Uğur Mumcu’dan Sonra PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu