PDF

Raymond M. Smullyan – Tao Sessizdir PDF Oku indir

Raymond M. Smullyan – Tao Sessizdir PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Raymond M. Smullyan – Tao Sessizdir kitabını araştırdık. Ayrıca Raymond M. Smullyan tarafından kaleme alınan Raymond M. Smullyan – Tao Sessizdir kitap özetinin yanı sıra, Raymond M. Smullyan – Tao Sessizdir pdf oku, Raymond M. Smullyan – Tao Sessizdir yandex, Raymond M. Smullyan – Tao Sessizdir e-kitap pdf, Raymond M. Smullyan – Tao Sessizdir PDF Drive, Raymond M. Smullyan – Tao Sessizdir Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Raymond M. Smullyan – Tao Sessizdir PDF indir Oku

TAO SESSİZDİR, Raymond Smullyan tarafından yazılmış, Batılılara Doğu felsefesinin anlamını ve değerini gösteren cezbedici ve şakali bir rehberdir, “Benim için” der Smullyan, “Taoculuk, yoğun bir estetik farkındalıkla birleşmiş içsel bir huzur durumu manasına gelmektedir. Bunlardan hiçbiri tek başına yeterli değildir. Tümüyle edilgen bir dinginlik sıkıcıdır ve bir tür duyarsızlıktır; endişeden doğan bir farkındalık ise pek cezbedici bir şey değildir.” Bu, yalnızca Çin felsefesi üzerine yazılmış bir kitap değildir. Çin felsefesinden esinlenen ve genel anlamda yaşam üzerine bir dizi düşünceden buluşmaktedir. Smullyan, Taocuları “sahip olmadıkları bir şeyin peşinden koşmak yerine sahip oldukları şeylerin tadını çıkaran” insanlar olarak görmektedir. Esprili, incelikli ama bunun yanı sıra da son derece derin bir ruhsallığı olan yazardan bahçecilik sanatı, ahlak, köpekler, bencillik, yönetim sanatı, astroloji ve kendilerinin insan olduğunu düşünen bilgisayarlar ile ilgili yazdıklarını okurken derinden etkilenecek ve esinleneceğiz. Raymond M. Smullyan, dünya çapında tanınan ünlü bir matematik mantıkçısı ve içlerinde Alice Bilmeceler Diyarında, Bu Kitabın İsme İhtiyacı Yok, M.Ö, Beş bin ve Diğer Felsefi Fanteziler adlı kitapların da olduğu birden fazla kitabın yazarıdır. DHARMA (Sanskrit dilinden bir kelime…) •Gerçek özümüzü tespit eden şeyler; •Doğruluk; •İnsanlığın manevi niteliklerinin temeli; •Evrensel düzeni oluşturan kanunlar; •Tüm öğretilerin temeli… Dharma Bildirisi … Oralarda bir yerlerde, Kaderinde, okuyabilmek için bizim yardımımızı alması yazılı olan bir çocuğun, Büyüyüp, yok olan doğaya katkı sağlayarak varoluş amacını gerçekleştirmek için kendisini toprağa ekmemizi bekleyen bir fidenin, Türünün varlığını sürdürebilmek için bizim gibi kişi ve kuruluşların maddi ve manevi desteğine ihtiyaç duyan bir canlı türünün, Başını sokacak bir barınağa gereksinimi olan bir evsizin var olduğunu bilinmekte. Biliyoruz ki, bu dünyaya çıplak geldik ve bu dünya çapından ayrılırken gene çıplak bulunacağız. Evrenin bize sunduklarının yalnızca kendimize değil tüm insanlığa ait olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, Dharma Yayınları olarak kazancımızın bir bölümünü yardım amaçlı bir fonda toplama kararı aldık. Bu yardım fonuna hiçbir biçimde kişi ve kuruluşlardan bağış kabul etmiyoruz.

Kazancımızdan ayırdıklarımızla kurmakta olduğumuz bu fon, hiçbir dini veya siyasi amaca hizmet etmemektedir. Bu, tümüyle Dharma çalışanları olarak bizim, özgür irademizle verdiğimiz bir karardır. Siz kıymetli okuyucularımız zaten satın almış olduğunuz her kitabımızla bu fona katkıda bulunmuş oluyorsunuz. Bu, tümüyle evrene sunulan bir mesaj ve dilektir. Evreni yöneten ve farklı adlarla anılan Yüce Gücün bu arzumuzu yerine getirmemiz için, önümüzü açık etmesini diliyoruz; “Eğer bu arzunun gerçekleşmesi, bizler ve tüm yaşam adına en iyisi olacaksa…”

Raymond M. Smullyan – Tao Sessizdir PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu