Hukuk Kitapları

Rekabet Hukukunda Tazminat Talepleri PDF indir

Rekabet Hukukunda Tazminat Talepleri PDF indir, e-kitap sitemizde Rekabet Hukukunda Tazminat Talepleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Murat Şahin tarafından kaleme alınan Rekabet Hukukunda Tazminat Talepleri kitabı 366 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Rekabet Hukukunda Tazminat Talepleri kitabını 9786051527666 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Rekabet Hukukunda Tazminat Talepleri kitap özeti, Rekabet Hukukunda Tazminat Talepleri pdf oku, Rekabet Hukukunda Tazminat Talepleri yandex, Murat Şahin e-kitap pdf, Rekabet Hukukunda Tazminat Talepleri PDF Drive, Rekabet Hukukunda Tazminat Talepleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Rekabet Hukukunda Tazminat Talepleri PDF Oku

Rekabet Hukukunda Tazminat Talepleri Kısa Özet

Birinci basıdan buyana geçen süre zarfında AB rekabet hukukunda yapılan son düzenlemeler ve değişiklikler çerçevesinde gerekli güncellemelerin bu basıda yapılması ihtiyacı doğmuştur. Ayrıca Türk Rekabet Hukuku yönünden özellikle on iki banka rekabet ihlali kararının onanmasını takiben açılan çok sayıdaki tazminat davasıyla uygulamanın yaygınlaştığı ve tazminat davalarının gerek hukuk camiasının gerekse de kamuoyunun gündeminde mühim bir yer edindiği görülmüştür.

Bu bağlamda 2. basıda AB rekabet hukukunda, 26 Kasım 2014 tarihinde kabul edilip yürürlüğe girmiş bulunan, “Rekabet İhlallerinden Kaynaklanan Tazminat Davalarına İlişkin Yönerge” ile yapılan düzenlemeler ve alakalı kararlar ayrıntılı olarak ele alınmıştır.

İlaveten, Türk Rekabet Hukukunda tazminat istekleri yönünden şu ana kadar verilmiş olan ilk derece mahkemesi, bölge adliye mahkemesi, yüksek mahkeme ve tüketici poblemleri hakem heyetleri kararları ayrıntılı olarak irdelenmiş, zamanaşımı, görevli mahkeme, zararın hesabı metotları, sorumluluğun esasları vb. konuların genişletilmesi suretiyle yargılamanın süjesi olan taraflara ışık tutması amaçlanmıştır.

Bu maksatla kitabın sonuna ilk basıda olmayan on iki banka rekabet ihlali davaları rehberi eklenmek suretiyle, yaşanan bilgi kirliliğinin ve karmaşasının ve davanın reddi yoluyla yaşanması olabilecek mağduriyetlerin kısmen de olsa önüne geçilmesine yardımcı olunmaya çalışılmıştır.

Rekabet Hukukunda Tazminat Talepleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu