Psikoloji Kitapları

Resimleriyle Çocuk-Ergen Değerlendirmede Vaka Örnekleri PDF indir

Resimleriyle Çocuk-Ergen Değerlendirmede Vaka Örnekleri PDF indir, e-kitap sitemizde Resimleriyle Çocuk-Ergen Değerlendirmede Vaka Örnekleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Hüseyin Şahin tarafından kaleme alınan Resimleriyle Çocuk-Ergen Değerlendirmede Vaka Örnekleri kitabı 528 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Resimleriyle Çocuk-Ergen Değerlendirmede Vaka Örnekleri kitabını 9786059786218 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Resimleriyle Çocuk-Ergen Değerlendirmede Vaka Örnekleri kitap özeti, Resimleriyle Çocuk-Ergen Değerlendirmede Vaka Örnekleri pdf oku, Resimleriyle Çocuk-Ergen Değerlendirmede Vaka Örnekleri yandex, Hüseyin Şahin e-kitap pdf, Resimleriyle Çocuk-Ergen Değerlendirmede Vaka Örnekleri PDF Drive, Resimleriyle Çocuk-Ergen Değerlendirmede Vaka Örnekleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Resimleriyle Çocuk-Ergen Değerlendirmede Vaka Örnekleri PDF Oku

Resimleriyle Çocuk-Ergen Değerlendirmede Vaka Örnekleri Kısa Özet

Bilhassa çocuk ve ergenlerin duygu ve düşüncelerini, kendilerini ve dünyayı nasıl algıladıklarını çizmiş oldukları resimler yolu ile anlattıkları bilinmektedir. Psikoloji alanında uzun senelerdır kullanılan projektif resim testleri, bireyi psiko-pedagojik açıdan tanımaya yarayan bir ölçüt olduğu gibi; bunun yanı sıra birinin karmaşık iç dünyasının bunun yanında zeka, kişilik ve yakın çevre ayrıntı kısmını de yansıtmaya yarayan mühim bir ifade aracı olarak kabul görmüştür.

Uzun meslek yaşamım da çocuk ve ergen danışanlarla çalışırken çeşitli psikolojik testlerle birlikte resim testlerinden de çok fazla yararlandım. Oluşan geniş vaka arşivim içinden seçilen toplam 287 örnek vakayı; tıbbi tanıları ile  eğitsel ve psikolojik değerlendirme  sonuçlarına göre  8 ana gruba ayırdım. Seçilen  her örnek  vakayı  da  aşağıdaki düzen içinde okuyucu ile paylaştım:

Kısa olarak vakanın  öyküsü,

Başvuru – incelenme gerekçeleri,

Çizdiği projektif  resimler,

Yapılan  eğitsel ve psikolojik tanılama çalışmaları,

Sonuç  ve öneriler.

Bunları yaparken de başarabildiğim miktarda mesleki etik kurallara uyma hususunda azami özeni gösterdiğimin bilinmesini isterim.

Uzun bir emeğin sonucu olarak yaşanan bu eserden ilk kez; Psikoloji, PDR, Çocuk Gelişimi, Tıp, Özel Eğitim, Sosyal Hizmetler vb. bölümlerde eğitim gören üniversite öğrencileri ile alanda çalışan uzman kişilerın,  ikinci  olarak da  alakalı anne-babaların  yararlanmalarını  amaçladım.

Alanında bir ilk bulunacağına inandığım bu eserin, geleceğimiz olan  üniversiteli  gençlerimize mühim  katkı sağlayacağına inanıyorum.

Resimleriyle Çocuk-Ergen Değerlendirmede Vaka Örnekleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu