Edebiyat Kitapları

Roma İmparatorları 2. Cilt PDF indir

Roma İmparatorları 2. Cilt PDF indir, e-kitap sitemizde Roma İmparatorları 2. Cilt kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Historia Augusta tarafından kaleme alınan Roma İmparatorları 2. Cilt kitabı 224 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Roma İmparatorları 2. Cilt kitabını 9786057635969 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Roma İmparatorları 2. Cilt kitap özeti, Roma İmparatorları 2. Cilt pdf oku, Roma İmparatorları 2. Cilt yandex, Historia Augusta e-kitap pdf, Roma İmparatorları 2. Cilt PDF Drive, Roma İmparatorları 2. Cilt Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Roma İmparatorları 2. Cilt PDF Oku

Roma İmparatorları 2. Cilt Kısa Özet

Çarpıcı Yaşamlarıyla Roma İmparatorları…

türkiye’de ilk defa tamamı yayına girecek olan historia augusta’nın ikinci cildi, önceden olduğu gibi samet özgüler tarafından dilimize kazandırıldı. Bu cilt, MS 211 senesinde tahta geçen Caracalla ile başlıyor ve 244 senesinde büyük ihtimalle tahtta gözü olan bir diğer aday tarafından katledilen 3. Gordianus ile son buluyor.

Roma imparatorları ile ilgiliki sayılı Latince kaynaktan birisi olan Historia Augusta, askerî anarşinin gitgide daha çok hâkim olduğu, imparatorluk topraklarının hemen hemen tamamında yaşanan ve hissedilen büyük kriz ortamının ve dış saldırıların Roma’yı kötü bir sona sürüklediği döneme dair elimizdeki nadir kaynaklardan biri olması ve söz konusu imparatorların hayatlarına dair hemen hemen tek kaynak olması sebebiyle tarihi önemini asırlardır muhafaza ediyor.

Okuyucular metin boyunca çoğu zaman diğer kaynaklarla karşı karşıya geldirma yapıp doğru olması en yüksek ihtimal bilgiye erişme şansına sahip olacakken öte yandan farklı zamanlarda kendi mantıklarıyla kalacak ve hadiseleri bu doğrultuda değerlendirecektir. Neredeyse bütün diğer Eski Çağ Tarihi kaynaklarında olan bu durumun biyografilerde daha da öne çıkması, belki de Historia Augusta’yı çok daha enteresan ve çekici kılan hususlardan biridir.

Bu ciltte okuyucular Antoninus Caracalla, Antoninus Geta, Opellius Macrinus, Antoninus Diadumenianus, Antoninus Elagabalus, Severus Alexander, 1. Maximinus, 2. Maximinus, 1. Gordianus, 2. Gordianus, 3. Gordianus, Maximus ve Balbinus gibi Roma imparatorları ile ilgili çarpıcı bilgiler öğrenebilecekler.

Roma İmparatorları, birbirinden çarpıcı yaşam öyküleriyle tarihi karakterlere ilgi duyan herkesin baş ucu eseri…

Roma İmparatorları 2. Cilt PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu