Çocuk Kitapları

Roverandom PDF indir

Roverandom PDF indir, e-kitap sitemizde Roverandom kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. J. R. R. Tolkien tarafından kaleme alınan Roverandom kitabı 184 sayfadan oluşup, Ciltli kapak olarak yayınlanmıştır. Roverandom kitabını 9786053757368 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Roverandom kitap özeti, Roverandom pdf oku, Roverandom yandex, J. R. R. Tolkien e-kitap pdf, Roverandom PDF Drive, Roverandom Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Roverandom PDF Oku

Roverandom Kısa Özet

J.R.R. Tolkien’in yazdığı ilk çocuk hikâyesi.

1925 senesinde, dört yaşındaki Michael Tolkien kumsalda gözdesi olan oyuncak köğeğini kaybetti. Oğlunu teselli etmek için J.R.R. Tolkien, büyüyle oyuncağa dönüştürülen Rover isminde bir köpeği ve onu eski haline döndürebilecek büyücüyü arayışına dair bir hikâye uydurdu.

Rover veya ardından tanındığı gibi *Roverandom*, maceraları sırasında bir kum büyücüsü, korkunç bir ejderha, denizdeki kral ve Aydaki Adam’la karşılaşır. Zekice örülmüş¸ ve kelime oyunlarıyla bezeli Roverandom’un, başta Hobbit’le aynı sene, 1937’nin Ocak ayında basılması planlansa da yayıncılar bir devam kitabı istediğinden eser yayımlanamamıştır. Tolkien bunun yerine Yüzüklerin Efendisi’ni yazmaya başlamıştır. Roverandom ise nihayet 1998 senesinde yayımlanmıştır.

*Yüzüklerin Efendisi hayranları İskandinav mitolojisinden esintilerden ve Tolkien’in harikulade mekân anlayışından büyük keyif alacaklardır.*?

–The Times

Editörlüğü Christina Scull ve Wayne G. Hammond tarafından yapılan bu edisyonda, hikâyenin Tolkien’in diğer eserleri olan Hobbit’le, Silmarillion’la ve Noel Baba’dan Mektuplar’la olan ilişkisini detaylandıran bir önsöz yer alıyor. Bunların bunun yanında Tolkien’in elinden çıkma illüstrasyonlar da metinlere eşlik ediyor.

Roverandom PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu