Hukuk Kitapları

Rüşvet Suçu PDF indir

Rüşvet Suçu PDF indir, e-kitap sitemizde Rüşvet Suçu kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Recep Kahraman tarafından kaleme alınan Rüşvet Suçu kitabı 391 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Rüşvet Suçu kitabını 9789750258428 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Rüşvet Suçu kitap özeti, Rüşvet Suçu pdf oku, Rüşvet Suçu yandex, Recep Kahraman e-kitap pdf, Rüşvet Suçu PDF Drive, Rüşvet Suçu Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Rüşvet Suçu PDF Oku

Rüşvet Suçu Kısa Özet

Suçun işlenmesinde çeşitliliğin artmasına bağlı olarak rüşvet suçunu düzenleyen ceza normları sürekli olarak değiştirilmekte, güncellenmektedir. Kitapta 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu`nda bulunan rüşvet suçuna ilişkin özellikle 02.07.2012 tarihli 6352 sayılı kanunla yapılan değişiklikler kapsamı içinde rüşvet suçunun tüm unsurları incelenip, suçun bugünkü yapısı analiz edilerek doğru sonuçlar elde edilmesi amaçlanmıştır. Bu doğrultuda özellikle Türk ve yabancı mahkeme kararları ile doktrin görüşleri tüm yönleriyle incelenmiş olup mukayeseli hukukta bulunan düzenlemelerle karşı karşıya geldirmalar yapılmıştır.

Rüşvet suçuna ilişkin, yerli ve yabancı literatürde özellik arz eden ve yol gösterici bulunacağı değerlendirilen yeni fikir ve tartışmalara kitapta yer verilerek, mukayeseli hukukta suçun nasıl düzenlendiği, Türk hukuk sistemiyle benzer ve farklı noktalarının neler olduğu tüm ayrıntısıyla değerlendirilmiştir
Kitapta bunun bunun yanında rüşvet suçuna benzer suç tiplerine de yer verilmiş, suçların unsurları ortaya konulduktan sonra rüşvet suçuyla benzer ve farklı noktaları sorgulayıcı bir yaklaşımla değerlendirilmiştir.

Küreselleşen dünya ile birlikte rüşvet suçunun yalnızca ulusal olarak işlenebilirliği ihtimali yetersiz olduğu için kamu idaresi dışında işlenen rüşvet suçu ile yabancıların işledikleri rüşvet suçu mevzuatlarda bulunmaktadır. Ticari rüşvet veya özel sektörde rüşvet olarak ifade edilen kamu idaresi dışında işlenen rüşvet suçu ile yabancılık unsuru taşıyan rüşvet suçuna kitapta yer verilmiştir.

Kitabın sonuç bölümünde ise rüşvet suçunda tartışmalı olan tüm noktalara ilişkin çözüm önerilerimiz bulunmaktadır. Suça ilişkin önerilerimizi yaparken özellikle doktrinde ve yargı kararlarında dünden bugüne rüşvet suçuna ilişkin tartışmaların nedenleri değerlendirilmiştir.

Konu Başlıkları
Rüşvet Kavramı
Mukayeseli Hukukta Suçun Düzenlenmesi
Suçun Yapısı ve Unsurları
Teşebbüs, İştirak, İçtima, Etkin Pişmanlık, Soruşturma–Kovuşturma Usulü, Yaptırım
Benzer Suçlarla Mukayesesi
Kamu İdaresi Dışında İşlenen Rüşvet Suçu
Yabancılık Unsuru Taşıyan Rüşvet Suçu

Rüşvet Suçu PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu