Edebiyat Kitapları

Şafakta Verilmiş Sözüm Vardı PDF indir

Şafakta Verilmiş Sözüm Vardı PDF indir, e-kitap sitemizde Şafakta Verilmiş Sözüm Vardı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Romain Gary tarafından kaleme alınan Şafakta Verilmiş Sözüm Vardı kitabı 336 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Şafakta Verilmiş Sözüm Vardı kitabını 9786057728579 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Şafakta Verilmiş Sözüm Vardı kitap özeti, Şafakta Verilmiş Sözüm Vardı pdf oku, Şafakta Verilmiş Sözüm Vardı yandex, Romain Gary e-kitap pdf, Şafakta Verilmiş Sözüm Vardı PDF Drive, Şafakta Verilmiş Sözüm Vardı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Şafakta Verilmiş Sözüm Vardı PDF Oku

Şafakta Verilmiş Sözüm Vardı Kısa Özet

Fransız edebiyatının en sıradışı ve üretken kalemlerinden, prestijli Goncourt ödülünü iki kez kazanmış Romain Gary, namıdiğer Émile Ajar, aydınlık bilincini derin bir mizah duygusuyla harmanladığı ve şiirsel bir dille kaleme aldığı başyapıtı Şafakta Verilmiş Sözüm Vardı`da, tek başına ayakta durmaya çalışırken biricik oğlunu da yetiştirip hayata hazırlamak için boğuşan göçmen bir kadının zorluklar karşısında verdiği amansız mücadeleyi, onun ihtişamlı bir yazgıya ulaşabilmesi adına seferber ettiği o büyük enerjiyi ve oğlunun “çok sevdiği o kadının naif hayallerinin yansımasını” yaşamına aktarabilmek için gösterdiği muazzam çabayı anlatır.

Sığındığı müşfik kucakta dünyanın tüm acımasızlığına göğüs geren direngen bir çocuğun, Gary`nin yaşamından kesitler içeren, her aşamasında yaşamla ölümün, yoksullukla yüceliğin kol kola gezdiği bu mühim eserinde, anlatıcının askeri ve diplomatik kariyerinden edebi başarısına ve insan ilişkilerine dek her şey, sarsılmaz karakterli, duygulu, heyecanlı ama bunun yanı sıra katlanılmaz annenin sevgisi altında şekillenir.

Benliğiyle boğuşmaktan sıkılan ve yarattığı personayla edebiyat otoritelerine çalım atan Gary`nin yaşamının şafağında verdiği sözün romanı olan bu başucu kitabı, yazarın diğer tüm kurgularının izleğinin sürülebileceği bir başlama vuruşu…

Şafakta Verilmiş Sözüm Vardı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu