Sağlık Kitapları

Sağlık Bilinci PDF indir

Sağlık Bilinci PDF indir, e-kitap sitemizde Sağlık Bilinci kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Sefa Saygılı tarafından kaleme alınan Sağlık Bilinci kitabı 200 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Sağlık Bilinci kitabını 9799755500804 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Sağlık Bilinci kitap özeti, Sağlık Bilinci pdf oku, Sağlık Bilinci yandex, Sefa Saygılı e-kitap pdf, Sağlık Bilinci PDF Drive, Sağlık Bilinci Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Sağlık Bilinci PDF Oku

Sağlık Bilinci Kısa Özet

İslamiyet, sağlığı “iman”dan sonra insana verilmiş en büyük nimet olarak görür. Hastalık ise öte yandan kulluk imtihanıdır, diğer yandan hata ve günahlara kefarettir.

Diş ağrısından kıvranan bir hasta için dünyanın en mutlu insanı, herhalde diş ağrısı çekmeyendir. Sağlığın kıymeti fakat hastalık esnasında anlaşılabilir.

İnsan, sağlıklıyken yaşadığının farkına varır, hakkıyla ibadetlerini yerine getirebilir, şükrünü ifa edebilir ve çevresine yardımcı olabilir. Bundan dolayı hastalıklara karşı tedbir almamız, bize emanet olarak verilmiş bedenimizi ve nefsimizi tehlikelerden korumamız gerekir.

Hastalığa yakalanıp nasıl tedavi edileceği için doktor doktor dolaşmaktan ve avuç dolusu hapı yutmaktansa koruyucu önlemlere dikkat edip hastalanmamaya gayret etmek tercihe şayandır. Bu nedenle hastalıkların ana mekanizmasını, vücudumuzun işleyişini, bazı mühim ve yaygın hastalıkların belirtileri ile sağlıklı yaşamanın kaidelerini bilmek gerekir.

Ayrıca bugün git gide artan doktor ve hastane sayısı ile sağlık sistemi, insanlara üstten bakan sır dolu karmaşık yapı halindedir. Halbuki böyle kompleks yapıya gerek yoktur. Üstelik herkes sağlığı ile alakalı sağlam bilgilere sahip olmalıdır.

İşte elinizdeki kitap böyle niyetlerle hazırlanmıştır ve insanın kafasında sağlıklı bir sağlık bilinci oluşturmayı hedeflemektedir. Unutmayalım ki, fakat sağlıklı fertlerden sağlıklı toplumlar görülmektedir.

Sağlık Bilinci PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu