Hukuk Kitapları

Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddet Suçu ve Devletin Tazmin Sorumluluğu PDF indir

Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddet Suçu ve Devletin Tazmin Sorumluluğu PDF indir, e-kitap sitemizde Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddet Suçu ve Devletin Tazmin Sorumluluğu kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İbrahim Hakan Metin tarafından kaleme alınan Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddet Suçu ve Devletin Tazmin Sorumluluğu kitabı 168 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddet Suçu ve Devletin Tazmin Sorumluluğu kitabını 9789750277412 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddet Suçu ve Devletin Tazmin Sorumluluğu kitap özeti, Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddet Suçu ve Devletin Tazmin Sorumluluğu pdf oku, Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddet Suçu ve Devletin Tazmin Sorumluluğu yandex, İbrahim Hakan Metin e-kitap pdf, Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddet Suçu ve Devletin Tazmin Sorumluluğu PDF Drive, Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddet Suçu ve Devletin Tazmin Sorumluluğu Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddet Suçu ve Devletin Tazmin Sorumluluğu PDF Oku

Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddet Suçu ve Devletin Tazmin Sorumluluğu Kısa Özet

Kitapta; şiddet mağduru sağlık çalışanlarının ceza hukuku, tazminat hukuku ve idare hukuku alanlarında yararlanabilecekleri yasal korunma yolları, şiddet sebebiyle maddi ve/yahut manevi zarara uğrayan sağlık çalışanlarının zararlarının devlet tarafından tazmin edilmesi (karşılanması) yükümlülüğü incelenmiştir.
Çalışmanın birinci bölümünde; şiddetin tanımı yapılarak, nedenleri, türleri, döngüsü ve şiddetin sağlık çalışanları ile hasta ve hasta yakınları üzerindeki etkileri incelenmiştir.
İkinci bölümde; sağlık, hastalık ve hasta kavramları açıklanarak, sağlık çalışanlarının hakları ile hasta ve hasta yakınlarının yükümlülükleri anlatılmıştır.
Üçüncü bölümde ise sağlık çalışanlarına karşı işlenebilen şiddet suçları incelenmiş, şiddetin önlenmesine yönelik yasal ve idari düzenlemeler açıklanmış, sağlık çalışanlarının şiddet sebebiyle uğradıkları maddi ve/yahut manevi zararların tazmini maksadıyla yararlanabilecekleri yasal yollar ile devletin gerek şiddetin önlenmesi gerekse şiddete uğrayan sağlık çalışanlarına karşı tazmin sorumluluğu ele alınmıştır.
Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
    • Şiddetin Tanımı, Türleri, Döngüsü ve Etkileri
    •  Sağlık Çalışanlarının Hakları İle Hasta ve Hasta Yakınlarının Yükümlülükleri
    •  Sağlık Çalışanlarına Karşı İşlenilebilen Suçlar, Sağlık Çalışanlarının Yasal Korunma Yolları ve Devletin Tazmin Yükümlülüğü

Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddet Suçu ve Devletin Tazmin Sorumluluğu PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu