Sağlık Kitapları

Sağlık Dili PDF indir

Sağlık Dili PDF indir, e-kitap sitemizde Sağlık Dili kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. L. Bikem Süzen tarafından kaleme alınan Sağlık Dili kitabı 550 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Sağlık Dili kitabını 9786055989101 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Sağlık Dili kitap özeti, Sağlık Dili pdf oku, Sağlık Dili yandex, L. Bikem Süzen e-kitap pdf, Sağlık Dili PDF Drive, Sağlık Dili Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Sağlık Dili PDF Oku

Sağlık Dili Kısa Özet

Bugün tercih ettiğimiz tıp dilinin oluşmasında, evrensel tıpta mühim yeri olan ilk hekimlerin rolü çok büyüktür. Tıp dili, Hippokrat ve Aristo`nun etkisi ile eski Yunanca ve Vessalius`un etkisiylede latincedir. Tanı ve cerrahi ile alakalı terimlerin çoğu eski Yunanca kaynağı olup, anatomide kullanılan terimlerin ise latince kaynaklıdır. Arapça, Fransızca ve Almanca da tıbbi terimleri etkilemiştir. Birçok yeni terim ise İngilizceden türetilmiştir. Bütün bunların bir arada kullanılmasıyla da evrensel bir sağlık dili oluşmuştur.

Bu çalışmanın amacı, şimdilerde eğitim modeli olarak, öğrencinin aktif katılımını öngören öğrenci merkezli eğitim modelinin öne çıkması sebebiyle, öğrencinin kendi kendine öğrenebilmesini sağlamak ve karşısına çıkan sağlık dilini anlamasına yol göstermek düşüncesidir.

Sağlık Dili PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu