Hukuk Kitapları

Sağlık Hizmetlerinin Hukuki Boyutu PDF indir

Sağlık Hizmetlerinin Hukuki Boyutu PDF indir, e-kitap sitemizde Sağlık Hizmetlerinin Hukuki Boyutu kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Nergiz Van Den Berk tarafından kaleme alınan Sağlık Hizmetlerinin Hukuki Boyutu kitabı 220 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Sağlık Hizmetlerinin Hukuki Boyutu kitabını 9786056693717 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Sağlık Hizmetlerinin Hukuki Boyutu kitap özeti, Sağlık Hizmetlerinin Hukuki Boyutu pdf oku, Sağlık Hizmetlerinin Hukuki Boyutu yandex, Nergiz Van Den Berk e-kitap pdf, Sağlık Hizmetlerinin Hukuki Boyutu PDF Drive, Sağlık Hizmetlerinin Hukuki Boyutu Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Sağlık Hizmetlerinin Hukuki Boyutu PDF Oku

Sağlık Hizmetlerinin Hukuki Boyutu Kısa Özet

Sağlık hizmetlerinin en mühim ve kritik basamağı olan acil sağlık hizmetlerinin, günümüz şartlarında tıbbi teknolojilerin ve tıp iliminin gerektirdiği gibi verilebilmesi pekçok dinamizmin birarada aksamadan işlemesiyle olabilecekdür. Eskiden yalnızca hekim ve hemşirenin verdiği bu hizmet, şimdilerde pekçok tıbbi cihaz ve ekipmanların bunun yanında, yeni gelişen pekçok yeni meslek grubuyla birlikte verilmekte, konsultasyon hizmetleride gerektiğinde diğer tıbbi branşlarında sorumluluğu söz konusu olabilmektedir.

İyi bir acil sağlık hizmetinden bahsedebilmek için, hastanın şikayetinin başladığı andan bu yana, nasıl tedavi edileceğinin sonlanmasına kadar geçen tüm basamakların hiç eksiksiz ve modern tıp ilminin gerektirdiği biçimde olması gerekmektedir. Tüm bu şartlar gözününde bulundurulduğunda, acil sağlık hizmetleri, hukuksal anlamda pekçok alt başlığı içinde barındırmaktadır.

Ülkemizde heryıl git gide git gide artan acil sağlık sistemi problemleri, mahkemelere açılan dava sayısındaki ciddi artıştan anlaşılabilmek tedir. Acil servisler, gerek hekimler gerekse hastalar yönünden istenmeyen bir alan haline gelmiştir. Hekimler tarafından tercih edilmekte en son sıralara düşen acil tıp eğitimi, şimdilerde git gide düşen puanlarına rağmen tercih edilmemekte, zaten hekim rakamının azlığı sebebiyle yaşanan sıkıntıların, ilerleyen senelerda daha da artacağı ön görülmektedir.

Acil servislerde, sağlık mensuplarına karşı yaşanan hakaret, tehdit, şiddet hadiseleri, hemen hemen hergün medyada yayınlanmakta, bu olaylar hekimlik mesleğinin saygınlığını azalttığı gibi, hekime olan güvenide sarsmaktadır. Bunun sonucu olarak hasta ve yakınlarının açtığı, yüksek maliyetli malpraktis davaları, defansif tıp gelişimine neden olmaktadır.Tüm bu istenmeyen sonuçlar, iyi bir sağlık sistemi önünde engel oluşturmaktadır.

İyi işleyen acil sağlık hizmetinin verilebilmesi ve tıbbi hataların en aza indirilmesi için en mühim basamaklardan biride, gerek hekimlerin gerekse hastaların, hukuki sorumluluklarını, sorumluluklarını iyi bilmesidir. Herkes sorumluluk ve sorumluluklarını yerine getirebilirse ve bu anlamda gereken şartlarda devlet tarafından sağlanabilirse yaşanan tüm bu olumsuzluklar en aza indirilebilir.

Sağlık Hizmetlerinin Hukuki Boyutu PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu