Roman Kitapları

Sakarmeke PDF indir

Sakarmeke PDF indir, e-kitap sitemizde Sakarmeke kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mehmet Fırat Pürselim tarafından kaleme alınan Sakarmeke kitabı 168 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Sakarmeke kitabını 9786257737432 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Sakarmeke kitap özeti, Sakarmeke pdf oku, Sakarmeke yandex, Mehmet Fırat Pürselim e-kitap pdf, Sakarmeke PDF Drive, Sakarmeke Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Sakarmeke PDF Oku

Sakarmeke Kısa Özet

Kuşlar boşuna değil, göğe kanat çırpmak için doğmuşlar. Gök de elbet kuşlar için var. Dalın da suyun da emeği üstlerinde. Hızı ve yükselişi okşaya okşaya büyüten kuşlar, narin ama tılsımlılar. Yeri de yedi kat üstünü de en iyi bilenler, kafese hür kanatlarla giren, dünyayla konuşmayı ilk öğrenenler…

2011 senesinde yayımlanan Hayat Apartımanı adlı öykü kitabıyla 2012 Naim Tirali Öykü Ödülü’nü, 2016 senesinde yayımlanan Akılsız Sokrates adlı öykü kitabıyla da 2017 Türkan Saylan Sanat Ödülü ve 2017 Orhan Kemal Öykü Ödülü’nü kazanan Fırat Pürselim, adını, göçmeyi unutmuş, denizi mesken bellemiş bir tatlı su kuşundan alan Sakarmeke`de; aidiyet, yuva, uyumsuzluk, göç gibi konuları incelikle konu alıyor.

*Kuşların da içi sıkılır mı anne?*
*Sıkılmaz mı kuzum? Sıkılmasa neden başlarını alıp oraya buraya gitsinler?*
*Geçer mi sonra?*
*Geçer elbet. Hani yükselirler, yükselirler sonra süzülmeye başlarlar ya… İşte o zaman bil ki ferahlamışlardır.*

Sakarmeke PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu