Edebiyat Kitapları

Sanatın Kuralları PDF indir

Sanatın Kuralları PDF indir, e-kitap sitemizde Sanatın Kuralları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Pierre Bourdieu tarafından kaleme alınan Sanatın Kuralları kitabı 588 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Sanatın Kuralları kitabını 9786254490873 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Sanatın Kuralları kitap özeti, Sanatın Kuralları pdf oku, Sanatın Kuralları yandex, Pierre Bourdieu e-kitap pdf, Sanatın Kuralları PDF Drive, Sanatın Kuralları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Sanatın Kuralları PDF Oku

Sanatın Kuralları Kısa Özet

SANATIN KURALLARI,  konusunu Flaubert ve modern yazından alan, dünyanın ileri gelen sosyal teorisyenlerinden Pierre Bourdieu tarafından kaleme alınmış sanat sosyolojisi alanında mühim eserlerden biri. On dokuzuncu yüzyılın ortalarından günümüze yazın ve sanat tarihine bir pencere açan yazar, özgün bir sanat teorisi geliştirir ve sanat ile toplumsal ilişkinin yapıları içindeki bağlantıyı görmeyi reddedenlere karşı kuvvetli argümanlarla karşılık verir. Bourdieu’nün ortaya koyduğu gibi, sanatın yeni özerkliği bu yapılardan birini oluşturur, toplumsal yapıyla olan bağlantıyı karmaşıklaştırır, ama onu asla saf dışı bırakmaz.

Bugün bildiğimiz yazınsal alan, on dokuzuncu yüzyılda akademilerden koparak kendisini şekillendirdi. O zamandan bu yana kimse ne yazılması gerektiğini söyleyemez veya beğeninin kriterlerini ne olduğu iddiasında bulunamaz. Yazarların, eleştirmenlerin ve yayıncıların birbirleriyle yüzleştikleri mücadele içinde yazın ve yazar adına Bourdieu değişik bir bakış açısı sunuyor.

*Sanatın Kuralları büyük ve çığır açan bir çalışma, önümüzdeki senelerda teorik tartışmaların tetikleyicisi olacaktır.*

—Le Nouvel Observateur

*Sanatın Kuralları ilgiyi sürekli olarak ayakta tutuyor ve bunu büyüleyici bir biçimde yapıyor. Eser açık bir dille kaleme alınmış, sanat üzerine yazan diğer Fransız yazarlarının eserlerine benzemiyor. Bourdieu’nün zekâsının ve bilgisinin hissedildiği fevri bir yetkinliği var.*

—Arthur C. Danto, Emeritus Profesör, Columbia Üniversitesi

Sanatın Kuralları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu