Tarih Kitapları

Savaşta Liderlik PDF indir

Savaşta Liderlik PDF indir, e-kitap sitemizde Savaşta Liderlik kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Andrew Roberts tarafından kaleme alınan Savaşta Liderlik kitabı 224 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Savaşta Liderlik kitabını 9786057635822 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Savaşta Liderlik kitap özeti, Savaşta Liderlik pdf oku, Savaşta Liderlik yandex, Andrew Roberts e-kitap pdf, Savaşta Liderlik PDF Drive, Savaşta Liderlik Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Savaşta Liderlik PDF Oku

Savaşta Liderlik Kısa Özet

Tarihe Yön Veren İsimlerin Yaşamından Süzülen Geçmişten Günümüze Liderlik Dersleri:

*Tek Bir Kişi Yüzlerce Kişiye Nasıl Liderlik Edebilir?*

Churchill ve Napoleon gibi ödüllü kitapların yazarı Andrew Roberts’tan tarihin en kanlı savaşlarında önderlik eden, kuvvetli ve zayıf yanlarıyla insanlık tarihine yön verenlerin karşı karşıya geldirmalı olarak incelendiği çiçeği burnunda bir çalışma: Savaşta Liderlik.

Okuru Fransız İhtilali’nin coşkulu karmaşasından Soğuk Savaş’ın gergin atmosferine taşıyan Roberts, modern tarihin ana figürlerinden olan Napoléon Bonaparte, Horatio Nelson, Winston Churchill, Adolf Hitler, Joseph Stalin, George C. Marshall, Charles de Gaulle, Dwight D. Eisenhower ve Margaret Thatcher’ı objektif bir biçimde ele alıp derinlemesine analiz ediyor.
Peki, savaşta önderlik becerisi her birinde farklı biçimde mi vücut bulmuştu, yoksa onların zamanı ve mekânı aşıp kendilerinden sonraki önderlere sirayet eden ve çatışmanın doğasıyla doğrudan ilişkili olan bir dizi ortak özellikleri, vasıfları ve teknikleri mi vardı?

Detaylı incelemelerin ve titiz bir yazma sürecinin neticesinde yaşanan Savaşta Liderlik, savaşa farklı taktiklerle ve silahlarla fakat benzer bir başarma gayesiyle ulaşan dokuz önderin portresini yeni bir bakış açısıyla çiziyor. İlham verici oldukları kadar uyarma amacı da güden bu tasvirler çatışma, huzursuzluk ve uyumsuzluk zamanları için önderlik hususunda hayati dersler sunuyor. Roberts, kendine özgü coşkulu üslubu ve keskin gözlem kabiliyetiyle kaleme aldığı bu çalışmada en göz alıcı önderlerin bile başarısız olmasına yol açabilecek kişisel özellikleri ve önderleri zafere ulaştırabilecek vasıfları görülmektedirıyor.

Savaşta Liderlik PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu