Sağlık Kitapları

Schüssler Tuzları PDF indir

Schüssler Tuzları PDF indir, e-kitap sitemizde Schüssler Tuzları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Abidin Şaroğlu tarafından kaleme alınan Schüssler Tuzları kitabı 248 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Schüssler Tuzları kitabını 9789944180429 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Schüssler Tuzları kitap özeti, Schüssler Tuzları pdf oku, Schüssler Tuzları yandex, Abidin Şaroğlu e-kitap pdf, Schüssler Tuzları PDF Drive, Schüssler Tuzları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Schüssler Tuzları PDF Oku

Schüssler Tuzları Kısa Özet

Hücrelerde mineral eksikliği ortaya çıkmaya başlayınca bu durum hücrelerin işleyişini etkiler ve bundan dolayı sağlık poblemleri yahut hastalıklar ortaya çıkmaya başlar. Dr. Schüssler yaptığı araştırmalardan sonra bu durumu tespit edip Schüssler mineral tuzlarını geliştirdi.
Hücre fonksiyonlarının bozulmasında özellikle modern insanın günlük yaşamında, yanlış yahut yetersiz beslenme, iş yaşamındaki sorunlar, çevresel koşullar mühim rol oynamaktadır. Dr. Wilhelm Heinrich Schüssler ( 1821 – 1898 ) o dönem yaptığı araştırmalar ve elde ettiği tecrübelere dayanarak hastalıkların vücudun en ufak bileşeninde, hücrede meydana geldiği sonucuna vardı ve 12 mineral tuzunu tanımladı. Bir hücredeki minerallerin eksikliği ortaya çıkmaya başlayınca, yani minerallerin emilimi, işlenmesi, dağılım süreçleri bozulunca hastalıkların meydana geldiği tezini ortaya koydu.
Hayati önem taşıyan mineraller genelde gıda ile birlikte tüketilir ama hücreler tarafından her zaman uygun bir biçimde kullanılamazlar ve bundan dolayı Dr. Schüssler’in eldeki verilerin a göre bu durum farklı sağlık poblemlerina yol açar.
Hücreler yeterli miktarda mineral içeriyorsa ve molekülleri sağlıklı bir biçimde hareket edebiliyorsa kişi sağlıklıdır.
Schüssler mineral tuzları hücre depolarını doldurarak iyileşmeyi sağlar.
Schüssler mineral tuzları birinin sağlığına kavuşmasına destek olabileceği gibi bunun yanı sıra mineral noksanlıklerini gidererek birinin dış görünüşüne de doğal bir biçimde destek vererek iyileşmeyi sağlar. Misal verilecek olursa kırışıklıkların giderilmesi yahut anti aging gibi durumlarda faydalı bir biçimde kullanılabilir.

Schüssler Tuzları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu