Edebiyat Kitapları

Seçme Şiirler PDF indir

Seçme Şiirler PDF indir, e-kitap sitemizde Seçme Şiirler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Emily Dickinson tarafından kaleme alınan Seçme Şiirler kitabı 232 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Seçme Şiirler kitabını 9786257913331 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Seçme Şiirler kitap özeti, Seçme Şiirler pdf oku, Seçme Şiirler yandex, Emily Dickinson e-kitap pdf, Seçme Şiirler PDF Drive, Seçme Şiirler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Seçme Şiirler PDF Oku

Seçme Şiirler Kısa Özet

*Emily Dickinson –Shakespeare’i saymazsak– Dante’den bu yana en fazla bilişsel özgünlük gösteren Batılı şairdir. Bu hususta en yakın rakibi onun gibi her şeyi kendisi için yeniden kavramlaştıran Blake olabilir. Lakin Blake sistematik bir mit yaratıcısıydı, Dickinson ise her şeyi yeniden düşündü ama sahne oyunları veya mitik şiirsel epikler yerine lirik düşünceler yazdı.* –Harold Bloom

Emily Dickinson’ın 1886’da yaşamını yitirmeden önce yazdığı hemen hemen bin sekiz yüz şiirden yalnızca on biri o hayattayken yayımlanmıştı. Yaşamı boyunca münzevi bir hayat süren Dickinson’ın, Amerikan edebiyatının en büyük şairlerinden biri olarak kabul edilmesi ise ölümünün çok seneler ardından gerçekleşti.

İngilizce orijinallerinin de çevirileriyle birlikte yer bulduğu bu seçkide, okurlar Dickinson’ın şiirlerindeki müthiş dehayı görüp onun trajik imgelerine, entelektüel zenginliğine ve duygusal keşiflerine şahit olacak.

*Ölüm için duramadığımdan –

O benim için durdu kibarca –

Faytonda ikimiz vardık –

Ve ölümsüzlük yalnızca.*

Seçme Şiirler PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu