PDF İndir

Seher PDF indir

Seher PDF indir, e-kitap sitemizde Seher kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Selahattin Demirtaş tarafından kaleme alınan Seher kitabı 144 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Seher kitabını 9786052318003 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Seher kitap özeti, Seher pdf oku, Seher yandex, Selahattin Demirtaş e-kitap pdf, Seher PDF Drive, Seher Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Seher PDF Oku

Seher Kısa Özet

Seher’deki hikayeler, heveskar işi değil insana ve yaşama duyulan derin sevginin ince bir mizahla harmanladığı has yazar işi metinler. Karşımızda, tutsaklık günlerinde vakit doldurmak için yazan bir diğerideğil, şimdiye kadar ortaya çıkmamış, okura ulaşmamış bir edebiyatçı var.

Demirtaş’ın hikayelerini okuyunca, keşke halkına, ülkesine, dünyaya karşı duyduğu sorumluluk ağır basmasaydı da yazar olsaydı diye hayıflandım. Sonra, edebiyat-sanat damarımın bencilliğinden utandım: o zaman, edebiyat bir yazar kazanacak ama Türkiye Demirtaş kalibresinde bir siyasetçiden, geleceğin mühim bir önderinden, barış ve özgürlük umudundan yoksun kalacaktı.

– Oya Baydar

Siyaset ve sanat disiplinleri birbirine benzemez. Siyaset; doğru zamanda siyasi açıdan doğru olanı söylemek ve gerçek düşünceleri saklamak ilkesine sahipken, sanatçı deyim yerindeyse yüreğini kazıyarak en gizli duygularını, en büyük kitleyle paylaşmaya koşullanmıştır. Bu açıdan Selahattin Demirtaş’ın kıymetli öykülerini özel bir yere koymamız gerekir diye düşünüyorum. Acılar karşısında hassas bir yüreğin çığlığını görülmektediran bu öyküler, siyasetten fazla daha derin bir insani damara dokunuyor. 

Kitabın özenli ve akıcı bir Türkçeyle yazılmış olması, hem estetik hem de toplumsal açıdan bunun bunun yanında övgüye değer. Bu ülkedeki herkesi birleştirecek olan ortak payda sanatın büyülü yaratıcılığında gizli. Çünkü sanat, vicdanın dilidir. Selahattin Demirtaş da bu dili konuşuyor.

– Zülfü Livaneli

Seher PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu